Банки прогнозують збереження тенденції зниження ставок із депозитів до кінця року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки прогнозують збереження тенденції зниження ставок із депозитів до кінця року

Кредит&Депозит
523
Тенденція зниження ставок із депозитів населення збережеться до кінця поточного року, прогнозують банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".
"Значного зниження ставок із гривневих депозитів, швидше за все, вже не буде, максимум, зниження складе ще 0,25-0,5% річних. У доларах зниження може скласти 0,75-1,25% річних до кінця року, а із вкладів у євро - від 1 до 2% річних. Таким чином, до кінця року середні ставки залучення вкладів фізосіб на річний депозит можуть скласти 16-18,25% річних у гривні, 7-8,75% - в доларах, 6,5-7,5% річних - в євро", - сказав директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирєв.
За його оцінкою, тенденція зниження депозитних ставок обумовлена надлишковою ліквідністю банків у зв'язку з низькою кредитною активністю.
"наразі банківська система володіє значним обсягом переліквідності як в гривні, так і у валюті. Враховуючи значний приріст вкладів населення як одного з основних джерел фондування в банків на тлі незначного зростання обсягів кредитування реального сектора економіки, в банків до кінця року спостерігатиметься тенденція зростання надлишкової ліквідності, що, у свою чергу, призводитиме до поступового зниження ставок із депозитів. Окрім цього, значний приріст вкладів населення у валюті на тлі дуже обмеженої законодавчо можливості кредитування банками у валюті також призводить до значного зниження активності банків із залучення валютних вкладів і зниження ставок із валютних депозитів", - сказав експерт.
Заступник голови правління банку“Фінанси і Кредит” Віктор Голуб вважає, що динаміка зниження ставок із депозитів у гривні і валюті буде приблизно однаковою.
"Не думаю, що до кінця року середньозважені ставки із депозитів у гривні можуть знизитися більш ніж на 1-1,5%. Приблизно в такому ж діапазоні можна чекати зниження ставок в доларі і євро. Тенденція до зниження відсоткових ставок з березня 2010 року стала перманентним явищем і продовжиться до кінця поточного року", - вважає Голуб.
При цьому він зазначив, що якщо в друго-третьому кварталі поточного року зниження депозитних ставок було вельми відчутним: середньозважена ставка по річній гривні знизилася з 23-24% до 17-18%, то в кінці третьому початку четвертого процес дещо сповільнився у зв'язку зі стабілізацією ресурсного балансу банківської системи і відсутністю реального зростання монетарної бази.
Скарбничий Укринбанка Олег Бронін також вважає, що до кінця року депозитні ставки продовжать знижуватися.
"Тенденція зниження депозитних ставок останнім часом набирає обертів. Зараз ставки із депозитів у гривні опустилися до 15-17% річних, в доларах - 7-9%, в євро - 6-8% річних. За нашими прогнозами, до кінця року вони можуть впасти ще на 50-100 базисних пунктів", - сказав він.
За оцінкою Броніна, динаміка зниження ставок із депозитів пов'язана із стабільним відновленням ресурсної бази банків, зменшенням інфляційних і девальваційних очікувань населення, а також значним профіцитом ліквідності банківської системи.
Директор департаменту маркетингу роздрібного бізнесу "VAB Банка" Антон Шаперенков вважає, що динамічніше знижуватимуться ставки із депозитів у гривні.
"Відсоткові ставки із вкладів в іноземній валюті в четвертому кварталі навряд чи істотно знижуватимуться. Вірогідніші коректування усередині групи банків, що впливають на загальну депозитну політику із залучення коштів в інвалюті. Зараз банки розділилися на дві групи: ті, хто пропонує дуже низькі ставки із депозитів, і ті, хто утримував досить високі ставки. Останні прагнутимуть здешевлювати залучення ресурсу. Оскільки банки продовжують відчувати надлишкову ліквідність і не встигають розміщувати її в активні операції, то із вкладів в національній валюті, в якій зараз відбувається основне залучення, продовжиться тенденція до зниження. Особливо це прослідковуватиметься із депозитів на дуже короткі терміни, а також із вкладів із можливістю зняття і поповнення", - сказав він.
разом з тим, голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник вважає, що, як мінімум, до кінця року ставки із депозитів збережуться на нинішньому рівні.
"Після безперервного зниження з початку поточного року, сьогодні ставки досягли рівня, адекватного поточному стану ринку і що дозволяє відновлювати кредитування. Крім того, фінансовий ринок увійшов до фази невизначеності і знаходиться у вичікуванні змін, як в політичній, так і в економічній сфері. Тут можна відзначити потенційну відміну конституційної реформи, формування держбюджету наступного року та інші чинники. Всі ці події стануть визначальними для розвитку ринку в 2011 році, поки банки розроблятимуть стратегії роботи в нових умовах", - вважає Колесник.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас