МФК та ЄБРР дадуть гривню


МФК та ЄБРР дадуть гривню

Як вчора повідомила глава українського представництва МФК Олена Волошина, кредити видаватимуться безпосередньо, а ресурс - залучатиметься на міжбанківському ринку. "Поки українські банки не можуть надавати "довгі" гривневі ресурси, на які зараз сформувався величезний попит. МФК могла б надавати кредити в гривні на термін три-п'ять років", - сказала Волошина.

Зараз МФК не може кредитувати в гривні через обмеження у валютному законодавстві. Крім того, на даний момент проходять відповідні процедури узгодження в Нацбанке . "Ми тісно співробітничаємо з НБУ в цьому питанні і сподіваємося, що вже найближчим часом зможемо вийти на ринок з фінансовим інструментом, який дозволить нам надавати гривневе фінансування як банкам, так і корпоративним клієнтам", - повідомила глава представництва МФК в Україні. За її словами, пріоритетом кредитування в гривні будуть такі сектори як агробізнес, енергоефективність і фінансовий сектор.

Зайнятися кредитуванням в національній валюті має намір також ЄБРР, який, за словами провідного радника банку Антона Усова, є ініціатором надання міжнародним фінансовим установам права кредитування в гривні. "Ми просуваємо цю ідею в Україні впродовж п'яти років. Також ЄБРР планує зайнятися випуском гривневих облігацій", - сказав Усов. За його словами, планується, що прибутковість облігацій буде невисокою. "Такі папери будуть хорошим об'єктом для надійних інвестицій, що дозволяє диверсифікувати ризики", - вважає Антон Усов.

Він також посилається на досвід Росії, де ЄБРР активно видає кредити в рублях. Вчора ЄБРР випустив перші на російському ринку індексовані рублеві облігації з восьмилітнім терміном погашення на 14 млрд. руб. Притягнені шляхом випуску кошти будуть спрямовані на рублеве кредитування в Росії.

Раніше гривневе кредитування в Україні блокував Нацбанк. За словами Усова, зараз діалог ЄБРР з Адміністрацією президента і новим керівництвом НБУ йде інтенсивніше. Передбачається, що після завершення процедур узгодження ЄБРР видаватиме кредити - як безпосередньо, так і за допомогою банків-партнерів - для малого і середнього бізнесу. Проте пріоритетом при кредитуванні в гривні будуть муніципальні і державні компанії. На думку Антона Усова, ємкість українського ринку велика, тому ресурси ЄБРР і МФК затребувані. "Ми не станемо конкурувати з комерційними банками, оскільки в нинішніх умовах вони не готові фінансувати муніципальні проекти через ризик і великі обсяги", - сказав Усов.

Крім того, минулого тижня стало відомо про направлений до парламенту законопроект №7258 народного депутата Юрія Полунеєва. Проект пропонує дозволити міжнародним фінансовим організаціям випускати облігації, номіновані в гривні. Передбачається, що такі випуски мають бути погоджені з урядом та НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua