Всі країни регіону ЄБРР, за прогнозом банка, у 2011 році вийдуть із рецесії


Всі країни регіону ЄБРР, за прогнозом банка, у 2011 році вийдуть із рецесії

Всі країни регіону операцій Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в 2011 році вийдуть з рецесії і продемонструють позитивне економічне зростання, говориться в оприлюдненому в четвер оновленому прогнозі банку.

За розрахунками фахівців ЄБРР, в 2010 році в зоні негативної динаміки ВВП, як і раніше, залишаться п'ять країн: Киргизія (-3,5%), Румунія (-2%), Хорватія (-1,5%), Латвія (-1%) і Чорногорія (-0,6%). Проте в 2011 році всі 29 держав регіону операцій банку чекає позитивний приріст даного показника.

Найвищі темпи зростання національної економіки, за прогнозом ЄБРР, в 2011 році продемонструють Туркменістан (+12%), Монголія (+9%) і Узбекистан (+8%). Замикають список Хорватія (+1,9%), Угорщина (+1,7%) і Румунія (+0,9%).

В цілому по регіону темпи зростання ВВП в 2010 році складуть 4,2%, в 2011-м - 4,1% до рівня попереднього року. Таким чином, жовтневий прогноз ЄБРР підвищений на декілька десятих в.п. в порівнянні із липневим (тоді банк передбачав зростання в 3,5% на 2010 рік і 3,9% - на 2011-й). 18 країн, включаючи Росію, в 2011 році чекає прискорення темпів зростання, в 11 спостерігатиметься зниження темпів при збереженні позитивної динаміки.

"Європейські країни із перехідною економікою поступово входять у стадію масштабнішого економічного відновлення, але відмінності між країнами залишаються сильно помітними. І хоча темпи відновлення в державах регіону будуть вищими, ніж в розвинених країнах Європи, вони, як і раніше, залишаться нижчими за докризові рівні. Проте при проведенні правильної економічної політики темпи зростання в майбутньому будуть стійкішими", - говориться в прес-релізі ЄБРР.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua