НБУ вважає некоректними оцінки щодо частки проблемних кредитів в українських банках 40-50%


НБУ вважає некоректними оцінки щодо частки проблемних кредитів в українських банках 40-50%

Національний банк вважає некоректними оцінки іноземних експертів щодо частки проблемних кредитів в українських банках, яка нібито становить 40-50%.

Про це повідомив виконавчий директор НБУ Ігор Шумило в ході п'ятої щорічної конференції Fitch Ratings в Україні.

"Ураховувати всі субстандартні кредити й говорити постійно, що обсяг поганих кредитів (в українських банках) становить 40-50%, як мені здається, некоректно", - сказав він.

Шумило зазначив, що до проблемних кредитів доцільно відносити позики з категорій "безнадійні" і "сумнівні", однак недоцільно відносити до проблемних всі субстандартні кредити.

Зі слів виконавчого директора НБУ, заяви про частку проблемних кредитів в українських банках на рівні 40-50% негативно вплинули на ситуацію в країні в період загострення фінансово-економічної кризи.

Як повідомляло агентство, за даними НБУ, частка проблемних кредитів у сукупному обсязі наданих українськими банками позик на 1 жовтня 2010 року становила 11,6%, або 86,507 млрд. гривень (загальний обсяг наданих кредитів на 1 жовтня - 745,864 млрд. гривень).

У березні 2010 року міжнародне рейтингове агентство Fitch заявило про збільшення частки проблемних кредитів в українських банках з 34% до 50% за липень-грудень 2009 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua