Нацбанк не бачить підстав для девальвації гривні


Нацбанк не бачить підстав для девальвації гривні

Національний банк України (НБУ) не бачить жодних економічних підстав усередині країни для девальвації національної валюти, повідомив член правління і виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило.

"Жодних підстав для девальвації гривні немає. Впродовж всіх місяців 2010 року, включаючи жовтень, надходження валюти до країни на $1-1,5 млрд більше, ніж її відтік", - сказав він на щорічній конференції Міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings у Києві.

За його словами, український бізнес акумулює і не виводить, а повертає капітал до України.

І.Шумило також зазначив, що ситуація з приростом запасів готівкової валюти поза банками краща, ніж в попередні роки, проте як і раніше залишається напруженою, особливо в останніх кілька місяців.

Приріст запасів готівкової валюти поза банками за останніх 10 років склав $62 млрд, а за 2006-2010рр - $48,7 млрд, додав І.Шумило.

За його оцінкою, причина полягає не стільки в потребі населення, скільки в негативних очікуваннях певних бізнес-кіл, які залучають цю готівку для певних розрахунків і "тіньових схем".

І.Шумило також підкреслив, що Нацбанк перейшов до гнучкого валютного курсу - не волатильного, а прогнозованого і який відповідає потребам економіки.

"Ми говоримо про стабілізацію на валютному ринку, але вона передбачає можливість як ревальвації, так і девальвації. Готівкова валюта на руках населення - це ті потоки, які впливатимуть на здатність Нацбанку забезпечити стабільність національної валюти", - сказав І.Шумило.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua