Меркель: Стабільність євро в довгостроковій перспективі можуть забезпечити лише реформи ЄС


Меркель: Стабільність євро в довгостроковій перспективі можуть забезпечити лише реформи ЄС

Для забезпечення стабільності євро в довгостроковій перспективі основоположні угоди Європейського союзу потребують реформування, заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, слова якої наводить агентство Bloomberg.

Меркель, виступаючи в нижній палаті німецького парламенту напередодні саміту ЄС в Брюсселі, який стартує в четвер, заявила, що завданням Німеччини є забезпечення "довгострокової стабільності євро". Канцлер назвала боргову кризу, що вибухнула в Європі, "екзистенціальною".

"Тепер ми контролюємо ситуацію, але тільки цього недостатньо, - зазначила Меркель. - Рухатися вперед треба тепер, а не коли Європа знову опиниться по шию в новій кризі".

Минулого тижня канцлер і президент Франції Ніколя Саркозі дійшли до єдиної думки в питанні необхідності більш швидкого застосування санкцій до країн, які порушують встановлені загальноєвропейськими угодами ліміти на дефіцит держбюджетів і розмір держборгу.

У той же час експерти в основному сходяться на думці, що внести якісь суттєві зміни в угоди буде дуже непросто через наявність істотної опозиції, в тому числі в особі Великобританії і прем'єр-міністра Люксембургу Жана-Клода Юнкера, який очолює раду міністрів фінансів країн єврозони (Єврогрупа).

Так, у середу німецька газета Die Welt навела його слова про те, що Меркель не вдасться знайти достатньої підтримки для прийняття її пропозиції про обмеження в праві голосу країн, що порушують принципи бюджетної стабільності.

Крім того, раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Камерон заявляв, що розмови про перегляд угод лише відволікають від реальних дій, спрямованих на консолідацію бюджетів.

"З нашої точки зору, оскільки ми не в єврозоні і не плануємо до неї приєднуватися, тому ніякі зміни нас стосуватися не повинні", - заявив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua