У вишах хочуть ввести комерцію


У вишах хочуть ввести комерцію

Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко вважає, що сьогодні у вузах треба вводити комерцію.

Про це він сказав вчора в Донецьку на прес-конференції.

"Я чітко розумію, що необхідно сьогодні у вузах вводити. Дійсно, там комерцію треба вводити", - заявив Тігіпко, пояснивши, що "сьогодні проблема для університетів - вони із держрозрахункових тем отримують гроші, а реально впоратися, або якось демократично використовувати ці гроші, вони не можуть". "Тому що ці гроші приходять і потрапляють в казначейство і далі починаються ті ж процедури, що і з державними грошима - ті ж тендери, 45 днів і так далі. Я вважаю, що ось тут, перш за все, треба зараз швидко університетам розв'язати руки", - зазначив віце-прем'єр.

В той же час, підкреслив він, "все, що стосується держзамовлення, - там, дійсно, процедури мають бути досить жорсткі і за цим треба стежити і це треба контролювати".

Тігіпко також підтримав те, що недавно був скасований наказ міністра освіти і науки України Дмитра Табачника відносно платних послуг у вузах. "Що стосується таких речей (платних послуг у вузах для студентів), вони не дадуть великого ефекту економічного, але печії викличе багато, тому я б точно їх не вводив", - уклав віце-прем'єр-міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua