Шматко: Росія парафувала угоду з Україною про транзит нафти


Шматко: Росія парафувала угоду з Україною про транзит нафти

Росія парафувала угоду з Україною про транзит нафти, повідомив журналістам міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

"Повинен вас розчарувати, але ми парафували угоду про транзит нафти", - сказав він.

"Вона визначає порядок взаємодії сторін у сфері транзиту нафти. Вона має рамковий характер", - пояснив міністр.

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко поясни журналістам, що угода про транзит нафти розрахована на 5 років і передбачає обсяг транспортування близько 25 млн тонн. "Деталі і технічні умови обговорюватимуться надалі і закріплюватися відповідними угодами", - сказав він.

Раніше джерело в українському уряді повідомляло, що підписання даного документа затягується через невирішеність питання з гарантіями об'ємів завантаження нафти. За його інформацією, підписання цієї під час 7-го засідання міжурядового російсько-українського економічного комітету, який проходить в середу в Києві, не відбудеться.

За даними Міненерго РФ, російські нафтовидобувні компанії вважають невигідним транспортування нафти через Україну через високий тариф і наявність потужностей із прокачування нафти по російській території у напрямі Новоросійська. "Транснефть", як нафтотранспортна компанія, не може виступати гарантом заповнення труби, лише може підтверджувати технічну можливість прокачування нафти у напрямі України

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua