Бойко: Україна та РФ домовилися про транзит 25 млн т російської нафти через Україну


Бойко: Україна та РФ домовилися про транзит 25 млн т російської нафти через Україну

Україна та Російська Федерація (РФ) домовилися про транзит 25 млн т російської нафти територією України протягом п'яти років. Про це журналістам повідомив міністра палива та енергетики України Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Це передбачено домовленостями, парафованими сьогодні. Питання ставок транзиту та конкретних цифр щорічно будуть предметом окремої угоди між українськими та російськими господарюючими суб'єктами", - сказав Бойко.

Раніше сьогодні міністр енергетики РФ Сергій Шматко заявив, що РФ і Україна парафували угоду про транзит російської нафти територією України.

"Ми парафували сьогодні угоду про транзит нафти, і вона буде підписана ... у нас справді немає гарантованих обсягів і потрібно розуміти, що транспортна компанія "Транснафта" не може дати гарантій, тому ми домовилися на сьогоднішній день, щоб було підписано угоду між нашими урядами, яке регулює наші відносини в області нафти і порядок взаємодії, який прописаний в цій угоді", - сказав він.

Напередодні перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв підтвердив, що Україна і РФ близькі до підписання домовленості щодо транзиту нафти.

Нагадаємо, в кінці червня 2010 р. віце-прем'єр РФ Ігор Сечин повідомив, що Росія передала Україні проект нової угоди по транзиту нафти. Сечин не виключив тоді, що, якщо Україна зробить знижку на транзит через "Південний порт", то обсяги транзиту складуть від 9 до 17 млн т.

Раніше повідомлялося, що Росія і Україна готують угоду про узгодження змін тарифів на прокачування нафти і гарантії щодо транзиту. Президент "Транснафти" Микола Токарєв відзначив, що документ не дозволяє змінювати раніше закріплені транзитні умови в односторонньому порядку.

Він уточнив, що за основу пропонується узяти модель, яка використовується при реалізації російсько-білоруських транзитних домовленостей.

За його словами, схема узгодження тарифу повинна виглядати таким чином: на первинному етапі "Транснафта" і "Укртранснафта" намагаються погоджувати зміну тарифів між собою і, у разі успіху, підписують нову угоду про транзит. Якщо ж господарюючі суб'єкти не приходять до єдиної думки, то це завдання беруть на себе уповноважені відомства Росії і України. При виникненні подальших складнощів питання може бути передане на рівень урядів, відзначив Токарєв.

Відповідно до проекту угоди, на час переговорів тарифні умови повинні залишатися колишніми. При цьому сторони зобов'язані продовжувати постачання палива і нафти. М.Токарєв завірив, що українська сторона "з цікавістю віднеслася" до цієї пропозиції, але переговори ще продовжуються. Президент "Транснафти" повідомив також, що деякі складнощі викликає бажання України отримати гарантії з постачань певних обсягів нафти на довгострокову перспективу, тоді як "Транснафта", не будучи власником палива, такі гарантії надати не може.

Раніше, 13 травня ц.р. співробітники українського Міністерства палива і енергетики і російського Міненерго підготували проект нової міжурядової угоди у сфері транзиту нафти.

Варто також відзначити, що в Україні за 9 міс. 2010 р. транзит нафти зменшився на 30,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua