НБУ очікує рішення про докапіталізацію Родовід Банку та банку "Надра" до кінця жовтня


НБУ очікує рішення про докапіталізацію Родовід Банку та банку "Надра" до кінця жовтня

Рішення про докапіталізацію за рахунок бюджетних коштів проблемних банків "Надра" і Родовід Банку (обидва- Київ) буде прийнято до кінця жовтня, повідомив перший заступник глави Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов.

"До кінця місяця буде прийнято рішення. Будуть озвучені результати аудиторської перевірки, і відразу буде прийнято рішення про докапіталізацію", - сказав він журналістам в Києві в середу.

Перший заступник голови Нацбанку також повідомив, що центральний банк не має наміру переглядати своє рішення зі збільшення вимог до регулятивного капіталу банків, не дивлячись на оскарження Асоціацією українських банків відповідної постанови НБУ в суді. "Це рішення обґрунтоване. Воно погоджене з міжнародними організаціями, і Нацбанк стоятиме на своєму", - сказав він.

Як повідомлялося, в 2009-2010 роках в рамках програми із рекапіталізації банків під контроль уряду перейшли Укргазбанк, банк "Київ" і Родовід Банк: фінустановам було виділено 17,2 млрд грн. бюджетних коштів.

У вересні 2010г з'ясувалося, що Укргазбанк, банк "Київ" і Родовід Банк потребують нових вливань на суму 12,5 млрд грн., у тому числі Родовід Банк в 5,8 млрд грн. При цьому, за даними Головного контрольно-ревізійного управління, з цих фінустанов було виведено 10 млрд грн. по фіктивних контрактах.

Проблемний системний банк "Надра" доки лише претендує на допомогу держави: за попередньою оцінкою держава і приватний інвестор можуть вкласти у фінустанову 10 млрд грн. на паритетних умовах.

Чистий збиток Родовід Банку в січні-вересні 2010 року склав 4,209 млрд грн., що на 99,2% більше, ніж за відповідний період 2009 року (2,113 млрд грн.). Чистий прибуток банку "Надра" за дев'ять місяців поточного року склав 4,7 млн грн., тоді як за аналогічний період минулого року його чистий збиток досяг 1,338 млрд грн.

Банк "Надра" заснований в 1993 році, а Родовід Банк в 1990 році. У обох фінустановах працює тимчасова адміністрація НБУ.

За даними Нацбанку, на 1 липня 2010 року за розміром загальних активів банк "Надра" займав 11-е місце (22,852 млрд грн.), а Родовід Банк займав 18-е місце (11,173 млрд грн.) серед 176 діючих банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua