У Росії введено одновідсотковий податок на копіювання медіа-контенту в особистих цілях


У Росії введено одновідсотковий податок на копіювання медіа-контенту в особистих цілях

Набула чинності постанова Уряду Російської Федерації "Про винагороду за вільне відтворення фонограм і аудіовізуальних творів в особистих цілях". Віднині, при продажі комп'ютерів, будь-яких носіїв інформації, мобільних і стаціонарних телефонів, відеокамер, телевізорів, радіоприймачів, гарнітур для стільникових телефонів, портативних рацій та іншої апаратури вилучатиметься додатковий одновідсотковий податок на користь правовласників.

Цікаво, що платити додаткові відрахування доведеться незалежно від того використовується медіа-контент чи ні, достатній сам факт покупки будьсь носія інформації або засобу для запису і відображення даних. Наприклад, судячи з усього, відеокамери і телевізори потрапили до списку оскільки теоретично можна перезняти фільм з телевізора, але залишається незрозумілим, яким чином можна використовувати стаціонарний аналоговий телефон або гарнітуру для стільникового телефону для копіювання авторських творів ?

При цьому, не дивлячись на вихід постанови, ще не визначений порядок розподілу коштів між правовласниками і не вирішено на яку з організацій буде покладено це завдання. Розрахунок відрахувань певним авторам планується здійснювати на основі статистичних даних, тобто формування рейтингу продажів музики і показів фільмів.

Варто окремо підкреслити, що незаконно поширюваний контент все ще поза законом. Тобто податок платиться як компенсація, а не плата за контент. Іншими словами: ситуація з торрентами (і іншими файлообмінними сервісами) не змінилася, лише додався компенсуючий податок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua