Аналітик: До кінця 2010 р. на валютному ринку будуть спостерігатись коливання курсу гривні


Аналітик: До кінця 2010 р. на валютному ринку будуть спостерігатись коливання курсу гривні

Нинішнє здешевлення гривні по відносно євро пояснюється ослабленням долара до всіх світових валют, а разом з ним гривня падає відносно інших валют. Такі коливання в Україні можна буде спостерігати до кінця року. Вони будуть обумовлені сезонним збільшенням торговельного дефіциту і поширенням негативних повідомлень про вірогідну девальвацію, які переконають людей масово скуповувати долар. Таку думку висловила головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Білан, пише Deutsche Welle.

При цьому О.Білан переконана, якщо уряд піддасться тиску експортерів, то Україна матиме знову проблеми з банківською системою і у котрий раз підірве довіру до України з боку іноземних кредиторів. А це, за її словами, зараз уряду потрібно, адже українська економіка ледве почала подавати ознаки одужання. "Потрібно враховувати, що експортери залежать від банківської системи. Їм теж потрібні кошти для поповнення обігового капіталу. Вони зацікавлені, аби Україна виглядала як країна зі стабільною економікою, оскільки самі експортери хочуть залучати ресурси на зовнішніх ринках", - сказала Білан.

Білан прогнозує, що девальвація можлива в 2013 р., коли Україна почне розраховуватись із кредитів МВФ. Але такий розвиток сценарію економіст вважає маловірогідним, оскільки Україна зобов'язалася перед цією міжнародною організацією покривати борги за рахунок скорочення дефіциту бюджету і поступово виконує свої зобов'язання. Наступні два роки із зовнішніх боргів Україна повинна віддати близько 1 млрд дол. і це для країни не критична сума, говорить економіст.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua