Уоррен Баффет назвав ім'я свого наступника


Уоррен Баффет назвав ім'я свого наступника

Мільярдер Уоррен Баффет обрав нову кандидатуру свого наступника. Можливо, це одна з найризикованіших його ставок за всю кар'єру, оскільки на управління значною частиною інвестфонду Berkshire Hathaway Баффет готує маловідомого Тодда Комза з Коннектикуту, повідомляє агентство Reuters.

"Протягом трьох років віце-голова Чарлі Мангер і я шукали когось рівня Тодда, аби доручити йому значну частину інвестпорфеля Berkshire. Ми раді, що Тодд приєднається до нас", - наводяться в офіційному повідомленні слова Баффета. Посаду голови Berkshire Hathaway Уоррен Баффет має намір залишити своєму синові Говарду, пошуки ж виконавчого директора тривають вже четвертий рік.

У 2010 році Forbes оцінив статок Баффета у 47 млрд доларів, віддавши йому третє місце в рейтингу після мексиканського магната Карлоса Сліма і засновника Microsoft Біла Гейтса.

Зараз 39-річний Комз - виконавчий директор і портфельний керівник в Castle Point Capital Management. Під управлінням Комза на 1 липня 2010 року були активи на 395 млн доларів, за даними Reuters. До вересня вони досягли вже 405 млн доларів. З листопада 2005 року по липень 2010 року цей фонд, який працює за стратегією long/short equity, виріс на 28%. В рамках такої стратегії Комз прагне генерувати високий дохід при низькій волатильності на широкому ринку.

В десятці довгострокових вкладень фонду Castle Point на червень були CIT Group, CME Group, MasterCard, US Bancorp, Western Union, State Street Corp, Amadeus IT і RenaissanceRe. Комз інвестує в компанії фінансового сектора, а в Berkshire Hathaway є частка вкладень в компаніях цього сектора, говорить Bloomberg керівник YCMNet Advisors Майкл Йошикамі.

Між тим у Berkshire активи оцінюються в суму більше 50 млрд доларів, туди входять частки в Wells Fargo і American Express, частки в страхових компаніях та ін. Портфель інструментів з фіксованою прибутковістю складає більше 30 млрд доларів.

До початку цього тижня Тодд Комз був одним з успішних, але невідомих фінансовому ринку керівників хедж-фондами. Експерти, які стежать за решениями Уоррена Баффета і долею його компанії Berkshire Hathaway, вважають, що вибір "Оракула з Омахи" не дивний. "Найталановитіші люди і люди з найкращими неупередженими думками не обов'язково працюють у великих компаніях", - говорить Reuters президент Henry H. Armstrong Associates Джеймс Армстронг.

Баффет заявляв в травні цього року, що після його смерті або відставки його обов'язки будуть розподілені між трьома співробітниками як мінімум. Виконавчий директор здійснюватиме нагляд за більш ніж 70 підрозділами компанії, а один або декілька керівників з інвестицій займатимуться потоками капіталу і управлінням портфелем.

Раніше серед потенційних наступників Баффета називався керівник хедж-фонду Лі Лу. Інша кандидатура - Девіф Сокіл, голова MidAmerican Energy Holdings, що належить компанії Баффета. Питання майбутнього керівництва Berkshire Hathaway експерти вже називали однією з головних ризиків для вартості інвестфонду Уоррена Баффета.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua