Азаров сподівається, що ВВП України у 2011 р. може повернутись на докризовий рівень


Азаров сподівається, що ВВП України у 2011 р. може повернутись на докризовий рівень

Україна в 2011 році може вийти на докризовий рівень валового внутрішнього продукту, заявляє прем'єр-міністр Микола Азаров. Такі плани він озвучив під час зустрічі зі своїм канадським колегою Стівеном Харпером в Києві.

М.Азаров відзначив, що у зв'язку зі світовою економічною кризою в 2009 році ВВП України скоротився на 15%, а дефіцит державного бюджету перевищив 16%.

"В цьому році нам удалося скоротити дефіцит до 5%. Йде стабільне відновлення економіки, зростання ВВП складає близько 5%. Ми сподіваємося, що наступного року вийдемо на докризовий рівень ВВП", - сказав М.Азаров.

За простими математичним розрахункам, після спаду економіки на 15,1% в минулому році для її відновлення до рівня 2008 років їй необхідно зрости на 17,8%. За умови, що ВВП в поточному році додасть 5%, наступного року для виконання завдання повного відновлення від торішнього спаду зростання має прискоритись до 12,2%.

Уряд України доки офіційно прогнозує зростання ВВП в 2010 році на 3,7% і його прискорення до 4,5% наступного року, що збігається з прогнозом Міжнародного валютного фонду. В сумі це дає відновлення лише до 92% від рівня 2008 років.

Якщо брати давнішу історію, то з врахуванням падіння в 2009 році ВВП країни на початок поточного року знизився до 63% від рівня 1990 років, що відповідає показнику на кінець 2005 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua