ЄС визначив фази безвізового діалогу з Україною


ЄС визначив фази безвізового діалогу з Україною

Діалог Украина-ЕС з безвізового режиму повинен вступити в оперативну фазу на основі плану дій, яким позначені всі технічні умови, які повинна виконати Україна до можливого встановлення безвізового режиму.

Про це йде мова в рішенні Ради ЄС із питань зовнішньої політики, засідання якого на рівні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС відбулося в понеділок у Люксембурзі.

У документі відзначається, що План дій (ПД) буде складатися із двох фаз і буде складений відповідно до виконуваного Україною програмами.

Уточнюється, що ПД буде містити два рівні орієнтирів: попередні орієнтири відносно політичних рамок (законодавство і планування), що у свою чергу буде сприяти досягненню "більш специфічних орієнтирів, які охоплюють ефективну і стійку імплементацію угод про спрощення візового режиму та реадмісії".

Міністри закордонних справ ЄС також вирішили, що країни-члени ЄС будуть тісно працювати на різних етапах цього процесу, включаючи консультації щодо проекту ПД і обох комплектів орієнтирів.

"Проект Плану дій візьме до уваги експертний аналіз, що буде вироблений під час дослідницької фази безвізового діалогу й буде супроводжуватися попередньою оцінкою впливу можливого майбутнього спрощення візового режиму", - говориться в рішенні Ради ЄС.

Також Європейська комісія буде інформувати Раду за допомогою доповідей відносно виконання першого комплекту орієнтирів на тлі ухвалення рішення провести оцінку другого комплекту більш специфічних орієнтирів.

Крім того, експерти країн ЄС візьмуть участь у моніторинговій місії, що проведе служба Комісії. "Рада підкреслює, що не буде ніякого автоматизму в цьому процесі, і прогрес відносно досягнення орієнтирів буде ретельно перевірений", - відзначається в документі.

Відносно Східного партнерства, що також включає й Україну, міністри прийняли рішення, що наступна зустріч на рівні міністрів закордонних справ, країн-учасниць відбудеться в листопаді поточного року в Брюсселі, а саміт - у Будапешті в травні 2012.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua