Sueddeutsche Zeitung: Янукович не сприймає європейську критику


Sueddeutsche Zeitung: Янукович не сприймає європейську критику

Україна повернулась до старої олігархічної системи. Про це йде мова в матеріалі газети Sueddeutsche Zeitung, повідомляє "Німецька хвиля".

Süddeutsche Zeitung пише, що Віктор Янукович набрав на всі ключові посади в уряді людей зі свого оточення, забувши про свої передвиборчі обіцянки. "Стало очевидним, що він не хоче виконувати свою головну обіцянка перед населенням - примирити культурно і політично розрізнені частини України. ... Янукович до цих пір не зробив жодних сигналів, які могли помирити із ним західноукраїнців. Навпаки, він провокував їх, зокрема тим, що узяв в міністри освіти історика з суперечливою репутацією Дмитра Табачника".

Видання також критикує українську владу за відхід від демократичних цінностей: "Януковичу і його команді удалося задавити демократизацію у всіх установах і на всіх посадах. Останніми роками існувала невсипуща вільна преса, але державний апарат знову узяв мас-медіа під контроль. СБУ намагається сильніше контролювати університети як центри громадської непокори".

Разом з тим SZ зазначає, що до критики, яку "все більше висловлюють у західноєвропейських столицях" відносно його курсу, Янукович відноситься без жодного розуміння: "Як і багато інших екс-комуністів у країнах колишнього соцтабору, у нього немає стратегічних поглядів на суспільство. Для нього політика - це, перш за все, розставити своїх людей на ключові посади і побороти опозицію".

"Між тим, можливості для маневру західних сусідів, які турбуються за розвиток ситуації в Україні, досить вузькі, вони, в принципі, можуть агітувати лише тим, що демократія, яка функціонує, створює кращі передумови для модернізації країни і одужання економіки, ніж повернення до олігархічної системи", - укладає SZ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua