Ярошенко: Реальний дефіцит бюджету України складає більше 100 млрд грн


Ярошенко: Реальний дефіцит бюджету України складає більше 100 млрд грн

Реальний дефіцит бюджету України складає більше 100 млрд грн. Про це заявив міністр фінансів України Федір Ярошенко , передає кореспондент РБК-Україна.

За словами міністра, замість надання антикризової підтримки, центральна влада компенсувала прорахунки в адмініструванні фінансами масштабними запозиченнями. "Обсяг запозичень в 2009 р. склав 105,3 млрд грн, що в три рази більше, ніж у 2008 р., і в 10 разів більше, ніж в 2007 г.", - сказав Ярошенко.

"Відповідно доходи держбюджету торік були виконані більш ніж на 80,9%. Як наслідок були перекреслені всі результати роботи розрахункової системи Мінфіну, досягнуті за роки незалежності України", - сказав він.

Крім того, Ярошенко заявив, що Міністерство фінансів до кінця поточного року планує погасити заборгованість з ПДВ. "Ми публічно продемонстрували, що станом на 1 жовтня заборгованість з ПДВ становить 3 млрд грн, до кінця поточного року вона повинна бути повністю ліквідована. З 1 січня 2011 р. ми плануємо відшкодовувати ПДВ згідно з законами, які будуть ухвалені Верховною Радою. У нас є бажання, щоб ПДВ відшкодовувався у автоматичному режимі", - сказав Ярошенко.

Відзначимо, за прогнозами екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника , в Україні реальний дефіцит бюджету 2010 р. становитиме майже 10% ВВП або близько 100 млрд грн. За словами Пинзеника, це пов'язано з відсутністю реальних важелів для зменшення видаткової частини бюджету.

Нагадаємо, законом про держбюджет-2010 визначені доходи на суму 267,451млрд грн, зокрема доходи загального фонду держбюджету - на суму 218,691 млрд грн і доходи спеціального фонду держбюджету - на суму 48,760 млрд грн. Дефіцит бюджету затверджений у розмірі 56,105 млрд грн. Державний бюджет за січень-липень 2010 р. виконаний з дефіцитом на суму 27 млрд 748,5 млн грн, зокрема загальний фонд виконаний з дефіцитом в 25 млрд 256,8 млн грн.

Раніше Ярошенко заявив, що дефіцит державного бюджету України на 2011 р. очікується на рівні 3% ВВП (37,6 млрд грн). Таким чином, за його словами, дефіцит бюджету, відносно 2010 р. зменшиться на 16,5 млрд грн.

Зменшення дефіциту бюджету стане можливим за рахунок: обмеження швидкого зростання фонду оплати праці в державному секторі і в середньостроковій перспективі (підвищення зарплати в 2011 р. заплановане на 8,9%); проведення пенсійної реформи, яка дозволить скоротити дефіцит Пенсійного фонду до 17,8 млрд грн; зменшення трансферту з держбюджету Пенсійному фонду на 6,5 млрд грн до 58,3 млрд грн; затвердження бездефіцитного і бездотаційного фінплану НАК "Нафтогаз України".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua