США закрили справу банка UBS про допомогу в ухиленні від податків


США закрили справу банка UBS про допомогу в ухиленні від податків

Уряд США поінформував федеральний суд південного округу Флориди про закриття кримінальної справи відносно швейцарського банку UBS, який звинувачували у пособництві тисячам американців, які намагалися приховати свої активи від податкових органів, повідомляє Російське агентство правової і судової інформації (РАПСІ) із посиланням на копію документа.

За даними американських правоохоронних органів, банк UBS допоміг багатим американцям приховати від податків близько 20 млрд доларів. Наголошувалося, що з 2002-го по 2007 рік "сірими" схемами у швейцарському банку скористалися близько 20 тис. громадян США, пізніше список підозрюваних значно поповнився.

В лютому 2009 року між США і швейцарським банком було укладено угоду, якою передбачалося відстрочення на 18 місяців початку судових розглядів у зв'язку зі звинуваченнями на адресу UBS.

Як випливає з документа, відповідно до домовленостей UBS зобов'язався визнати відповідальність за свою діяльність, згорнути програми із надання трансграничних банківських послуг із США, виплатити штраф у розмірі 780 млн доларів, передати банківську інформацію про "ухильників" американській стороні, а також співпрацювати із США зі всіх взаємозв'язаних питань.

Проти швейцарського банку 13 квітня 2009 року були висунуті звинувачення в спробі шахрайства і обману податкового управління Міністерства фінансів США, порушуючи федеральне законодавство.

В тому ж місяці у Сполучених Штатах був заарештований перший клієнт банку. Співробітник міжнародної компанії із будівництва і продажу елітних яхт Стівен Майкл Рубінштейн звинувачувався у наданні помилкової інформації про свої доходи за 2007 рік і приховуванні своїх активів.

Уряд Сполучених Штатів вимагав від банку надати інформацію про більш ніж 50 тис. його клієнтів, що підозрювалися в ухиленні від сплати податків.

В червні цього року Національна рада Швейцарії (нижня палата парламенту) схвалила угоду про передачу уряду США запрошуваних даних. У голосуванні підписання угоди підтримав 81 депутат, проти проголосував 61 парламентар, ще 53 утрималися.

Зняття звинувачень американська сторона пояснює виконанням швейцарським банком всіх вимог в рамках двосторонніх домовленостей.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua