Гайтнер: Необхідно відмовитися від практики заниження курсів нацвалют


Гайтнер: Необхідно відмовитися від практики заниження курсів нацвалют

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер на зустрічі з віце-прем'єром КНР Вангом Кишаном, рамках візиту до Китаю, знов озвучив свою позицію відносно того, що країни занижуючі курси своїх валют, повинні відмовлятися від цієї практики, передає РБК із посиланням на Associated Press.

Як повідомляється в заяві посольства США в Пекіні, "сторони обговорили питання економічних стосунків між США і Китаєм, а також хід підготовки до саміту "великої двадцятки" в Сеулі". Головною темою зустрічі став обмінний курс юаня, який, на думку США і країн ЄС, штучно занижений - з метою понизити вартість китайського експорту.

Раніше Т.Гайтнер закликав КНР перестати стримувати зростання курсу юаня по відношенню до інших валют. Орієнтовані на експорт країни повинні змінити свою валютну політику - інакше глобальне економічне зростання сповільниться, попередив глава Мінфіну США, виступаючи на зустрічі Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Вашингтоні. За його словами, найбільші економіки, що розвиваються, повинні дотримуватися гнучкішої і орієнтованої на ринок валютної політики.

Країни єврозони закликають Китай не стримувати зростання юаня, оскільки його слабка позиція перешкоджає відновленню світової економіки, будучи одній з причин дефіциту торгівельного балансу США і деяких європейських країн. Саме цього довгий час добивається від Пекіна Вашингтон.

За оцінками американських законодавців, вартість юаня в доларовому вираженні має бути вище на 40%. Занижений курс китайської валюти робить китайські товари дешевшими і, як наслідок, більш конкурентоздатними в США, а американські товари, навпаки, дорожчими і менш конкурентоздатними в КНР. З цієї причини в кінці вересня 2010 р. конгрес США схвалив заходи, що дозволяють Вашингтону вводити торгівельні санкції проти Китаю і інших країн, що маніпулюють валютними курсами, аби добитися ринкової переваги.

Нагадаємо, 20 жовтня ц.р. ЦБ КНР підвищив ключову процентну ставку (за кредитами в юанях строком на 1 рік) на 0,25 процентного пункту - до 5,56%. Крім того, на стільки ж підвищується ставка за річними депозитами у юанях - до 2,5%.

Тоді, рішення ЦБ Китаю спровокувало зростання курсу долара на світовому валютному ринку FOREX і зниження фондових котирувань на міжнародних біржах. Інвестори позбавлялись від цінних паперів і високоприбуткових валют, побоюючись, що прийняте рішення спричинить за собою уповільнення темпів зростання китайської економіки - однієї з найбільших у світі

Зазначимо, імпорт китайських товарів у США зростає, збільшившись у серпні до рекордних 35,3 млрд дол. (+6,1%). На цьому тлі торговий дефіцит США з Китаєм теж встановив новий рекорд - 28 млрд дол. Перекоси в торгівлі з КНР призвели до того, що негативне сальдо торгового балансу США в серпні 2010 р. зросло на 3,7 млрд дол. - до 46,35 млрд дол.

Протягом багатьох років Вашингтон намагається схилити Китай до більш вільного курсу юаня, небезпідставно вважаючи, що курс китайської національної валюти занижений і це дає китайським експортерам перевагу. Проте Пекін гне свою лінію, утримуючи юань на вигідних країні позиціях і не відпускаючи його у вільне плавання. Зайву доларову виручку влади Китаю складають у резерви, які тільки за вересень зросли майже на 200 млрд дол, досягнувши рекордних 2,65 трлн дол.

Нагадаємо, 16 серпня представник США на переговорах у СОТ Рон Кірк зробив заяву, що Пекін штучно створює невигідні умови американським компаніям, які постачають до КНР зі США сталь, яка використовується в електроенергетиці, а також компаніям, що надають послуги на ринку електронних платежів.

Зважаючи на ситуацію, США звернулися до Світової організації торгівлі (СОТ) з проханням надати допомогу у врегулюванні торгового спору з Китаєм.

Раніше, 6 вересня ц.р. відбулася зустріч голови Національної економічної ради США Ларрі Саммерса і представників КНР, на якій китайська сторона пообіцяла вжити заходів для збільшення обсягу імпорту сировини та високотехнологічного обладнання, а також знизити мита для імпортерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua