Литвин: ВР наступного пленарного тижня розгляне проект ПК


Литвин: ВР наступного пленарного тижня розгляне проект ПК

Верховна Рада України наступного пленарного тижня (з 2 по 5 листопада) розглядатиме проект Податкового кодексу (ПК). Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин, спілкуючись з журналістами під час робочої поїздки до Закарпатської обл., повідомляє прес-служба парламенту.

"Це надзвичайно складне і відповідальне питання, щодо якого діють діаметрально протилежні точки зору", - підкреслив керівник парламенту.

Зокрема, це, за його словами, стосується питань заборони продажу ношеного одягу, підвищення пенсій і пенсійного віку.

Ще одним важливим питанням, яке має розглянути парламент, він назвав проект державного бюджету на 2011 р. В цілому ж, наступного пленарного тижня з 2 по 5 листопада, за словами голови Верховної Ради України, розглядатиметься понад 90 питань.

Нагадаємо, 13 жовтня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Податковий кодекс України буде прийнятий у першій декаді листопада.

Азаров додав, що документ передбачатиме спрощення податкового законодавства України, зниження ставок основних податків. Зокрема, за його словами, податок на прибуток з 25% буде знижено до 19%, а ПДВ з 20% протягом 5 років буде знижено до 16%.

Також прем'єр-міністр України зазначив, що Податковий кодекс сприятиме модернізації економіки України, зокрема, будуть звільнені від сплати податку на прибуток кошти, які компанії направлятимуть на модернізацію виробництва.

Глава уряду підкреслив, що будуть звільнені від оподаткування ряд галузей, які є ключовими для України, зокрема, авіа-, суднобудування та легка промисловість.

Нагадаємо 7 жовтня ц.р. Верховна Рада (ВР) України прийняла за основу Податковий кодекс (ПК) під редакцією Кабінету міністрів України. Парламентарі також ухвалили рішення відправити проект кодексу до профільного комітету на доопрацювання.

Законопроектом під редакцією Кабміну пропонується визначити принципи побудови податкової системи, перелік податків, зборів (обов'язкових платежів), що підлягають сплаті до бюджетів всіх рівнів, методику їх обчислення, ставки оподаткування, правовий стан платників податків, порядок адміністрування податків, а також порядок і умови застосування фінансових санкцій до платників податків за порушення податкового законодавства.

Інвестиційно-інноваційна складова реформування податку на прибуток підприємств, згідно із проектом, забезпечуватиметься поетапним зниженням ставки податку на прибуток з 25 до 16 відсотків (2011 та 2012 роках - 19 відсотків, 2013 та 2014 роках - 18 відсотків, 2015 році - 17 відсотків, з 2016 року - 16 відсотків).

За умов реформування спрощеної системи оподаткування передбачається надання спеціальних інвестиційних пільг: запровадження на 5 років нульової ставки податку для новоутворених суб'єктів господарювання, а також підприємств зі щорічним обсягом доходів до 3 млн грн. з метою залучення інвестицій в оновлення основних засобів, створення додаткових робочих місць.

Крім того, передбачається запровадження на 10 років звільнення від оподаткування прибутку підприємств галузей легкої промисловості (крім підприємств, які виробляють продукцію на давальницькій сировині) та суб'єктів господарської діяльності від надання готельних послуг, підприємств суднобудівної та літакобудівної промисловості.

Стосовно податку на доходи фізичних осіб, проектом передбачається запровадження: малопрогресивного оподаткування доходів фізичних осіб шляхом встановлення ставки 17% до доходів, отриманих платником податку у звітному податковому місяці, які перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати; оподаткування за ставкою 5 % доходів на вклади (депозити), якщо загальна сума отриманих протягом місяця процентів перевищує 2 мінімальні заробітні плати; оподаткування за ставкою 15 % частини суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, які виплачуються платнику податку з Пенсійного фонду України чи бюджету.

Проектом пропонується запровадити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Платниками податку визначено осіб, які є власниками об'єктів житлової нерухомості. На кожний об'єкт житлової нерухомості надається пільга - 40 кв. м неоподатковуваної площі на кожну зареєстровану в ньому особу. При цьому, в розрахунку на один об'єкт житлової нерухомості, така пільга не може бути меншою 100 кв. м у містах та 200 кв. м - у сільській місцевості.

Документом також пропонується скасувати дванадцять місцевих податків і зборів.

Як повідомлялося, 7 вересня ВР скасувала своє рішення про ухвалення в першому читанні проекту ПК і доручила уряду подати на розгляд парламенту новий допрацьований документ. Того ж дня у ВР був зареєстрований депутатський проект ПК. Авторами проекту Податкового кодексу є народні депутати Катеринчук (НУНС) і Терьохін (БЮТ-Батьківщина).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua