Дефіцит бюджету: не все так погано


Дефіцит бюджету: не все так погано

Український уряд може стримати зростання дефіциту державного бюджету на рівні, потрібному Міжнародним валютним фондом (5% ВВП), шляхом обміну надлишку дефіциту на держборги, вважають експерти .

"Думаю, що 12% ВВП - це дуже песимістичний прогноз. Очікується, що цього року ситуація буде кращою, ніж у минулому, коли дефіцит бюджету офіційно складав 2%, а реально - близько 12%", - розповів в ексклюзивному коментарі.UA Олексій Молдован, завідувач сектором грошово-фінансової стратегії Національного інституту стратегічних досліджень.

Аналітик упевнений, що уряду вдасться не допустити збільшення дефіциту бюджету за допомогою певних заходів.

"Перегляд держбюджету (так званий секвестр бюджету), де були знижені не лише зобов'язання, але і прибуткова частина бюджету; плановане підвищення ціни на газ, що дозволить трохи збалансувати бюджет НАК "Нафтогазу" і зменшити його дотації із спецфонду. До того ж викликає надію і новий Податковий кодекс, який зобов'язав платників єдиного податку відраховувати певну суму до Пенсійного фонду. На сьогодні в Україні близько 1,5 мільйонів "єдиничників", тому, думаю, ці заходи дозволять хоч би частково наповнити ПФУ", - сказав аналітик.

За його словами, викликає оптимізм і позитивна економічна кон'юнктура, яка дає можливість нарощувати ВВП країни. Все це, на думку експерта, дозволить стримати збільшення дефіциту бюджету.

До того ж, щоб формально виконати зобов'язання перед МВФ (5% дефіциту), уряд може спробувати "розпорошити" надлишковий дефіцит.

"Наприклад, зобов'язання із ПДВ можна виплатити не живими грошима, а конвертувати його в державний борг. Що вони власне і зробили, запропонувавши підприємцям ПДВ-облігації. Є й інші способи маніпулювати цими показниками. Таким чином, уряд достатньо легко зможе показати той результат дефіциту, який вимагає МВФ", - говорить Молдован.

Нагадаємо, раніше голова Президентської адміністрації Сергій Льовочкін повідомив, що касовий розрив державного бюджету складе 12% ВВП, що вимагає знаходження нових джерел фінансування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua