НБУ зможе протистояти падінню гривні у 2011 році


НБУ зможе протистояти падінню гривні у 2011 році

Для підтримка національної валюти Національному банку України довелося витратити у вересні майже 700 млн. доларів. Проте вже до кінця року, завдяки траншу МВФ, резерви НБУ можуть збільшитись до 36 млрд дол. Ці кошти дозволять Центробанку протистояти девальвації.

"Враховуючи другий транш кредитної програми МВФ ($1,5 млрд.), очікуваний в кінці листопада, резерви НБУ, за нашими оцінками, можуть досягти $36 млрд. до кінця 2010 року. Цього досить, аби покрити 5,1 місяців оцінного імпорту в 2011 році і протистояти тимчасовому посиленню девальваційного тиску", - повідомила в ексклюзивному коментарі UBR.UA Олена Белан, головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital:

За прогнозами експерта, значне надходження іноземного капіталу до України наступного року забезпечить надлишок іноземної валюти на ринку, що дозволить НБУ продовжувати збільшувати резерви.

"За умови успішної реалізації кредитної програми МВФ, в рамках якої заплановано виділення 6 млрд. доларів в 2011 році, резерви НБУ можуть зрости до 47 млрд. доларів до кінця наступного року, що відповідає 6,7 місяцям імпорту і на 31% перевищить показник цього року", - говорить Белан.

Раніше повідомлялося, що резерви НБУ в даний час складають $34,7 млрд., практично не змінившись, в порівнянні з кінцем вересня. До кінця року резерви центрального банку можуть досягти $35,0 млрд. завдяки фінансуванню МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua