Бонуси американських інвестбанкірів б'ють рекорди


Бонуси американських інвестбанкірів б'ють рекорди

Авторитетне видання The Wall Street Journal минулого тижня провело резонансне дослідження.

За його результатами, цього року на оплату бонусів інвестиційних банкірів буде направлено рекордні $144 млрд. Учасниками дослідження стали JPMorgan, Bank of America, Citi, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Ameritrade, NYSE Euronext та інші.

Ставши узагальненим образом "жирні коти" з Уолл-стріт традиційно викликають обурення нью-йоркського співтовариства не лише тим, що є загальновизнаним джерелом проблем американської фінансової системи, але і динамікою зростання виплачуваних їм бонусів. Цього року американські інвестбанкіри отримають на 4% більше в порівнянні із 2009 роком, довівши обсяг винагород до $5 млрд.

За дослідженням, у 29 фінансових компаніях з 35, розташованих на Уолл-стріт, зросте об'єм виручки за поточний рік. Не дивлячись на зниження доходів в деяких напрямах фінансової діяльності (наприклад, операції з акціями і облігаціями), фінансисти чекають заробити $448 млрд., що на $15 млрд. більше, ніж торік. Чистий прибуток фінансових компаній повинен скласти $61,3 млрд. - це на 20% менше пікового рівня в $82 млрд., якими закінчився 2006 рік. У свою чергу, на оплату праці співробітників з врахуванням бонусів буде направлено 32,1% сукупної виручки - така ж частка була і в 2009-у, але із зростанням абсолютного значення виручки об'єми бонусів теж збільшилися. В цілому ж з 2006 року зарплати і бонуси збільшились на 23%.

На думку експертів, сукупні доходи Citi, 12% якого контролюються урядом США, виростуть цього року на 4%, але при цьому бонуси співробітників збільшаться на 8%. Виручка Goldman Sachs може знизитися на 13,5% - з $45,2 млрд. до $39,1 млрд. Але це не вплине на компенсації співробітникам, обсяги яких збільшаться на 3,7% - до $16,8 млрд.

В 2009 році середній розмір річного бонуса одного співробітника з Уолл-стріт склав $123,8 тис. Це на чверть більше, ніж в 2008-м. У 2007 році середньорічний бонус інвестбанкіра становив $177,8 тис., а в 2006-м - $191,3 тис.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua