Росія і Словакія будуть возити ядерні матеріали через Україну


Росія і Словакія будуть возити ядерні матеріали через Україну

Росія, Україна і Словаччина сьогодні в Братиславі підписали міжурядову угоду про перевезення ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною через територію України. Про це повідомляє прес-служба держкорпорації "Росатом", передає РБК.

Підписи під документом поставили заступник генерального директора "Росатому" Микола Спаський, голова Державного комітету ядерного регулювання України Олена Миколайчук і статс-секретар Міністерства економіки і будівництва Словаччини Мартін Хрєн.

Як йдеться в повідомленні держкорпорації, завдяки угоді створюється міжнародно-правова база для здійснення перевезень ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною через територію України. Зокрема, закладена правова основа для продовження безперебійних постачань російською компанією ВАТ "ТВЕЛ" ядерного палива для діючих і нових енергоблоків АЕС Словаччини. "Підписаний документ повністю враховує міжнародні договори і національні законодавства трьох держав в області перевезення ядерних матеріалів, а також відповідні директиви Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) ", - відзначає "Росатом".

Угода розрахована на тривалу перспективу з урахуванням наявних довгострокових контрактів між російськими і словацькими компаніями.

Відзначимо також, що двома днями раніше Україна і РФ почали взаємну оцінку ядерних активів у рамках їх можливої інтеграції. За словами заступника голови дирекції "Росатому" з ядерно-енергетичного комплексу В'ячеслава Корогодіна, це свідчить "про початок інтеграційних процесів" в різних сферах атомної промисловості. Як повідомлялося, у кінці вересня ц.р. "ТВЕЛ" виграв тендер на будівництво заводу з виробництва ядерного палива в Україні.

Нагадаємо, в червні ц.р. Міністерство транспорту і зв'язку України розробило проект порядку складання іспитів працівниками суб'єктів перевезення небезпечних вантажів. Документ встановлює вимоги до процедури перевірки знань працівника. В той же час дія документу не поширюється на процедури перевірки знань суб'єктів перевезення радіоактивних матеріалів і водіїв автотранспортних засобів, які здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів.

Варто відзначити, що Держкомітет ядерного регулювання України видав в 2007 р. 116 дозволів на міжнародні перевезення радіоактивних матеріалів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua