НБУ спокійний за інфляцію та золотовалютні резерви


НБУ спокійний за інфляцію та золотовалютні резерви

Керівник групи радників глави Національного банку Валерій Литвицкий припускає, що за певних умов інфляція за підсумками 2010 року може скласти до 10%. Про це він повідомив на прес-конференції.

"Максимально амбітне завдання - аби інфляція (за підсумками 2010 року) вимірювалася цифрою менше 10%. Теоретично це можливо", - сказав експерт.

В той же час він підкреслив, що реалістичнішим за підсумками 2010 року є сценарій, за якого інфляція буде близька до відповідного урядового прогнозу (13,1%), закладеного в держбюджеті-2010.

"Я упевнений, що є можливість досягти бюджетного орієнтиру з інфляції", - сказав Литвицький.

Керівник групи радників глави НБУ також не виключає, що зростання ВВП в 2010 року може бути більшим, ніж це передбачає урядовий прогноз (3,7%).

Як повідомлялося, в січні-вересні інфляція склала 7,4%.

Зростання ВВП в січні-березні 2010 року склало 4,9%, в квітні-червні 2010 - 5,9%.

Міжнародні резерви Національного банку України (НБУ) до кінця поточного року можуть перевищити $35 млрд, вважає керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

"Валютні резерви - $34,8 млрд. До кінця року може бути протестований рівень більше $35 млрд", - сказав В. Литвицький на прес-конференції в Києві в середу.

При цьому він зазначив, що резервна позиція НБУ є досить сильною для того, щоб у разі потреби центральний банк міг вирівнювати курсові коливання на міжбанківському валютному ринку.

"Ми виходимо на валютний ринок, коли бачимо небезпеку різких коливань", - додав він.

При цьому Литвицький зазначив, що в даний час платіжний баланс максимально близький до рівноважного, що полегшує роботу Нацбанку з управління ліквідністю.

За його оцінкою, не дивлячись на прискорення темпів інфляції у вересні, орієнтири з інфляції (13,1%) і зростання ВВП (3,7%), закладені в держбюджеті на 2010 рік, є реалістичними.

"В теперішній час бюджетний орієнтир зростання ВВП знаходиться в зоні досяжності. Я думаю, що є вірогідність того, що інфляція до кінця року не перевищить те, що закладено в бюджеті", - сказав він.

Як повідомлялося, за підсумками січня-вересня інфляція в країні склала 7,4%.В річному вираженні (відносно аналогічного місяця минулого року) інфляція в Україні за підсумками вересня досягла 10,5%, тоді як місяць тому вона складала 8,3%.

Державний комітет статистики України поліпшив оцінку зростання ВВП в січні-березні 2010 року в порівнянні з першим кварталом 2009 року на 0,1 відсоткового пункту - до 4,9%. Світовий банк у липні поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2010 році з 2,5% до 3,5%, в 2011 році з 3,5% до 4%.

Як повідомлялося, міжнародні резерви у вересні зросли на 6,1%, або на $1,987 млрд, - до $34,678 млрд. За січень-вересень міжнародні резерви збільшились на 30,8%, або на 8,173 млрд, з $26,505 млрд. За 2009 рік міжнародні резерви Нацбанку зменшилися на 16%, або на $5,038 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua