Експерт: Бюджет і борги України - ситуація на межі. Позначка - критично


Експерт: Бюджет і борги України - ситуація на межі. Позначка - критично

Бюджетна ситуація України - у критичному стані. Про це в коментарі UBR.UA повідомив заслужений економіст України, екс-міністр економіки України Віктор Суслов. За його словами, рівень боргів має відповідати тому рівню, який країна зможе обслуговувати.

"Коли говорять, що рівень боргів країни сьогодні некритичний, то оперують даними інших країн, порівнюють з іншими країнами. У нас борг не більш критичний, ніж у інших... Але питання зводиться не до того, який відсоток насправді, а до того, скільки ми можемо обслуговувати, тому, я б сказав, і це, до речі, пролунало і в заявах міжнародного валютного фонду (МВФ), що ці 40% зовнішнього боргу для України і для українських умов - критичні.

І я з цим згоден абсолютно, тому що нарощувати далі зовнішні борги, при тому, що 27 млрд - дефіцит Пенсійного фонду, ми повинні виплачувати більше грошей на обслуговування боргів... А як бути з пенсіонерами? Це при тому, що дві третини мають пенсії не більше 1000 грн. на той час, коли підвищують ціни на комунальні послуги й зростає вартість продуктів", - пояснив Суслов.

Він підкреслив, що "все це потрібно збалансувати". "Наша бюджетна ситуація насправді критична, а значить, і подальше нарощення боргів - критичне", - додав екс-міністр економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua