Міжнародні банки допустять до гривні


Міжнародні банки допустять до гривні

Держава може дозволити міжнародним фінансовим організаціям емітувати гривневі облігації і активніше кредитувати муніципальні та інфраструктурні проекти. Раніше цю ініціативу блокував Національний банк, але унаслідок гострого браку кредитних ресурсів змінив свою позицію.

Верховна рада вчора оприлюднила текст законопроекту №7258 "Про внесення змін до закону 'Про цінні папери і фондовий ринок' (про емісію облігацій міжнародними фінансовими організації (МФО)" позафракційного депутата Юрія Полунеєва. Він пропонує дозволити МФО випускати цінні папери, номіновані в гривні, з відома Кабміну та НБУ.

Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку визначить порядок і терміни випуску паперів, а також їх реєструватиме.

Автор проекту розраховує на ухвалення закону в найближчі три місяці. "Необхідно, аби він набув чинності в I кварталі 2011 року. Це дозволить МФО, таким як Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), залучати гривню для фінансування муніципальної інфраструктури, транспорту, енергозбереження", - сказав Полунеєв. За його словами, основні позичальники МФО в Україні отримують доходи в гривні і унаслідок валютних кредитів несуть втрати при конвертації валюти. Але провідний радник ЄБРР Антон Усов повідомив, що, не дивлячись на прийняття документа, банк не зможе випускати облігації, оскільки не існує механізму кредитування ЄБРР в гривні, який необхідно погоджувати з Національним банком.

Банкіри зазначають, що бажання ЄБРР випускати гривневі облігації стримував НБУ, який не міг контролювати МФО так само, як українські банки. "Національний банк завжди хотів контролювати всі фінансові потоки, тому сприймав негативно новини міжнародних структур", - пояснив топ-менеджер одного з найбільших банків. Але навесні заступник голови НБУ Василь Пасічник заявив, що регулятор більше не заважає МФО: "До кризи вони б склали конкуренцію українським банкам, але ситуація змінилася, і кредитування бізнесу корисне з будь-яких джерел".

Експерти вважають, що ринки, на яких працюватимуть МФО і банки, - різні. "Фокус таких організацій - не підприємства, а інфраструктурні проекти, - сказав заступник голови правління Ситібанку Владислав Сочинський.- Тривалі проекти банки не зовсім готові кредитувати, хоча рівень емітентів досить високий".

Сочинський не сумнівається, що МФО зможуть залучити кошти для кредитування: "Їх бонди можуть бути цікаві нерезидентам, які хотіли б диверсифікувати гривневі вкладення і надлишково вклалися в держоблігації". Банкіри вважають, що випуск бондів МФО стане поштовхом до розвитку фондового ринку. "Облігації МФО стануть бенчмарком для корпоративних паперів. ЄБРР і IFC, швидше за все, розміщуватимуть облігації під плаваючу ставку з орієнтиром на 'КиївПрайм', і це буде певна новина для ринку, - зазначив заступник голови правління Укргазбанку Станіслав Шлапак.- Довіра до таких квазідержавних структур, як ЄБРР і IFC, величезна, тому торгуватися папери можуть з невеликим бонусом до держоблігацій. Залежно від терміновості і ліквідності паперів це може бути ставка держоблігації плюс 0,25-0,5%. Але це за умови, що НБУ вирішить прийняти їх як забезпечення під видаване рефінансування". Для цього Нацбанк повинен прийняти постанову про включення облігацій МФО до списку забезпечення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua