Точка зору: Введення в дію Податкового кодексу з 1 січня - передчасне


Точка зору: Введення в дію Податкового кодексу з 1 січня - передчасне

Введення в дію Податкового кодексу, в разі його прийняття, з 1 січня 2011 року передчасне, оскільки два місяці на практичне запровадження норм документа недостатньо як для бізнесу, так і для контролюючих органів.

Таку думку висловив під час бізнес-сніданку у вівторок партнер "Ернст енд Янг" Володимир Котенко, який очолює податково-юридичну практику компанії в Україні.

На його думку, цей термін необхідно перенести мінімум на рік - на 1 січня 2012 року.

"Ми згодні, що документ повинен існувати, оскільки має бути якийсь фіналізований текст, з яким можна працювати, в який можна пропонувати зміни. Нехай приймають, нехай зроблять. Документ прийнятий - все, проте застосовується він пізніше, коли у всіх є можливість нормально з ним жити", - сказав В.Котенко.

Він пояснив, що значні зміни, в разі прийняття Податкового кодексу Верховною Радою, можуть бути внесені до документа вже в листопаді-грудні, і залишиться місяць на зміну контролюючими органами підзаконних актів, на підготовку, освоєння, створення практики, що немислимо. "Це буде стрес (...) для платників, бізнесменів, і неймовірний", - підкреслив експерт.

За словами В.Котенка, навіть норми відносно звільнення від штрафів не вирішать основні проблеми, пов'язані із введенням документа в дію.

В свою чергу, менеджер комітетів і регуляторних питань Європейської Асоціації Ббізнес Світлана Михайлівська повідомила, що, згідно з регламентом Верховної Ради, залишилися ще два дні для надання суб'єктами законодавчої ініціативи правок до редакції Податкового кодексу, прийнятої в першому читанні.

"Фактично до 21 числа (21 жовтня - ред.) формуватиметься таблиця правок до редакції, яка (.) буде запропонована до другого читання вже в перший тиждень листопада. (Як передбачається, документ буде винесений на друге читання у Верховній Раді 4 листопада - ред.) Донині у нас є ще можливість заявити про свої позиції", - резюмувала С.Михайловська.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 жовтня підтримала в першому читанні проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом міністрів України.

Передбачається, що в разі прийняття в цілому документ може набути чинності вже з 1 січня 2011 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua