Греції не знадобляться нові кредити в 2013 році


Греції не знадобляться нові кредити в 2013 році

Нові кредити в 2013 р. Греції не знадобляться. Таку думку висловив міністр фінансів країни Георгіос Папаконстантіну в інтерв'ю місцевим ЗМІ, передає Associated Press. "У 2013 р. Греція буде країною з покращеними державними фінансами і сильнішою економікою. Нам знадобляться не нові кредити, а необхідно буде зберегти те, чого ми досягнемо до цього часу", - сказав міністр.

Проте він не відкидає можливості збільшення терміну виплат по кредитах. Міністр фінансів відзначив, що можливість продовження термінів виплати передбачена угодами з Європейським Союзом і Міжнародним валютним фондом. "Якщо таке рішення і буде прийнято, воно буде свідченням довіри і винагородою за наші зусилля", - сказав Папаконстантіну, уточнивши, що говорити про це поки рано.

Нагадаємо, що в травні 2010 р. Греція досягла угод з Євросоюзом і МВФ про надання їй фінансової допомоги на 110 млрд євро у вигляді трирічної програми кредитування за пільговими ставками - значно нижчими від ринкових. Це буквально витягло Грецію з боргової прірви. Натомість Афіни зобов'язалися провести радикальне скорочення бюджетного дефіциту, який за підсумками 2009 р. досяг 13,6% ВВП країни. Грецькі "заходи суворої економії" включають підвищення податків і акцизів, замороження окладів держслужбовців, урізання "тринадцятих" зарплат та ін. Ці заходи викликали запеклий опір з боку населення країни. Зате, судячи з даних грецького уряду, програма "Суворої економії" приносить плоди: у першому півріччі 2010 р. бюджетний дефіцит удалося скоротити на 45% в річному численні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua