Греція веде переговори про реструктуризацію стабілізаційних кредитів ЄС і МВФ


Греція веде переговори про реструктуризацію стабілізаційних кредитів ЄС і МВФ

Греція веде переговори з країнами єврозони і Міжнародним валютним фондом про реструктуризацію кредитної підтримки, спрямованої на стабілізацію грецької економіки, пише в неділю афінська газета "Катімеріні".

Греція в травні 2010 року отримала безпрецедентний 110-мільярдний пакет кредитів від ЄС і МВФ, натомість Афіни зобов'язалися скоротити бюджетний дефіцит і провести економічні і соціальні реформи. Чинна угода з кредиторами передбачає надання кредитів до 2013 року і їх погашення до 2015-го.

Проте разом з фінансуванням більш ніж 300-мільярдного зовнішнього боргу стабілізаційні кредити будуть дуже великим навантаженням для грецького бюджету, відзначає видання. Так, при схемі, що діє, витрати на фінансування зовнішньої заборгованості з 53 млррд євро в 2013 році зростуть до 76 млрд в 2015-му.

В даний час обговорюється план, згідно з яким 29 млрд євро з 110-мільярдного пакету кредитів, отримані до кінця 2010 року, будуть виплачені вчасно - до 2015 року, повідомляє видання. При цьому на решту 72 млрд євро Греція отримає розстрочку. Виплата по стабкредитах може продовжитися до 2020-2023 року. "Чим більший час, за який виплачуватимуться кредити механізму підтримки, тим легшою буде щорічна програма позик для Греції і тим простіше буде доступ до ринків запозичень", - відзначає видання.

Грецька влада раніше визнала, що обговорюють можливість продовження кредитної підтримки. Німеччина як основний донор схеми серед країн єврозони дала зрозуміти, що вважає за необхідне дотримуватися обумовлених термінів виплати заборгованості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua