Львівські студенти подали до суду на Кабмін


Львівські студенти подали до суду на Кабмін

Студенти Львова подали позов до Кабінету міністрів України проти введення платних послуг у вузах. Позов поданий до Окружного адміністративного суду м. Києва, повідомляє "Главред" із посиланням на прес-службу громадської організації "Гармонія і порядок".

Позивачем виступив студент магістрату юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Тарас Гук.

Головним аргументом в позові є те, що постанова КМУ порушує передбачене Конституцією України право будь-якого громадянина України на доступність і безкоштовність вищої освіти.

Серед передбачених в постанові Кабміну платних послуг студенти вважають явно незаконними встановлення плати за підсумковий контроль при переведенні студента з одного учбового закладу до іншого і за відновлення студента; плату за обмундирування студентів; платне виконання бібліографічних запитів і за користування документами з фондів бібліотеки; платний доступ до локальних і корпоративних комп'ютерних мереж, Інтернету, автоматизованих баз даних і пошукових систем, а також платне оформлення документів про освіту державного зразка.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України 27 серпня прийняв постанову № 796 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися учбовими закладами, іншими установами системи освіти, які належать до державної і комунальної форми власності".

11 жовтня Президент Віктор Янукович виступив категорично проти введення нових платних послуг для студентів і зажадав від прем'єр-міністра Миколи Азарова переглянути відповідну урядову постанову.

12 жовтня уряд змінив постанову про перелік платних послуг для студентів, вилучивши низку положень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua