Мінфін Греції оголосив список збиткових підприємств


Мінфін Греції оголосив список збиткових підприємств

Міністерство фінансів Греції оголосило в середу список із 11 державних підприємств, збитки і борги яких можуть сприяти новому перегляду бюджетного дефіциту країни.

За даними Мінфіну, державні компанії збиткові, борг багато разів перевищує доходи, а зарплати роздуті. Так, 11 державних компаній принесли в 2009 році 1,7 мільярда євро збитків. Загальний борг компаній склав майже 12 мільярдів євро - це у вісім разів більше їх сукупних доходів. В середньому кожен службовець отримував річну зарплату у розмірі 40,7 тисяч євро, не рахуючи страхових внесків працедавця - це вчетверо більше встановленої в країні мінімальної зарплати. Більше всіх отримували працівники афінського легкого метро - в середньому 56,5 тисяч євро на рік.

Серед 11 найзбитковіших держкомпаній - шість транспортних, дві оборонних, а також компанія туристичного розвитку, компанія з експлуатації автомобільних доріг і організація, що займається державним іподромом.

При цьому продовжується протистояння між урядом і профспілковими працівниками збиткової Організації залізниць Греції. Уряд має намір реформувати галузь, частково приватизувавши її і перевівши до 40% з 6 тисяч службовців на іншу роботу. У відповідь залізничники страйкують. Так, в четвер, 14 жовтня, на 24 години зупиняться всі поїзди в країні. Також не працюватиме залізничне сполучення між грецькою столицею і її міжнародним аеропортом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua