0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти прогнозують ціну продажу 92,8% "Укртелекому" 12-15 млрд. гривень


Експерти прогнозують ціну продажу 92,8% "Укртелекому" 12-15 млрд. гривень

Експерти прогнозують ціну продажу 92,79% найбільшої телекомунікаційної компанії "Укртелеком" 12-15 млрд. гривень.

"Якщо ніяких сильно обмежуючих факторів новому власнику не буде поставлено, то я думаю, держава зможе продати "Укртелеком" дорожче. Це може бути 12-14 млрд. гривень", - повідомив аналітик компанії Concorde Capital Єгор Самусенко.

На його думку, компанія може бути продана дорожче стартової ціни, якщо держава не пропише в умовах вимогу зберегти штат співробітників.

Самусенко вважає, що новий власник захоче скоротити близько 30 тис. співробітників з більш ніж 76 тис. працюючих на сьогодні в "Укртелекомі».

На думку провідного аналітика інвестиційної групи "Сократ" Станіслава Гаркавих, стартова ціна в 10,5 млрд. гривень відповідає середньоринковій на фондових біржах за попередні 2 місяці.

"Реальна вартість, за якої може бути проданий "Укртелеком" - 13-15 млрд. гривень", - повідомив він.

Начальник аналітичного відділу компанії "ТАСК-Інвест" Андрій Шевчишин вважає стартову ціну оптимальною і яка свідчить про те, що конкурс буде проводитися досить прозоро.

При цьому остаточну ціну продажу Шевчишин прогнозує вище.

"Мова йде про мінімальний поріг в 12 млрд. і вище", - відповів він на питання про те, за яку реальну ціну може бути проданий "Укртелеком".

Основними претендентами на купівлю держоператора зв'язку експерти називають компанію System Capital Management (Донецьк), консорціум "Альфа-груп" (Росія) і акціонерну фінансову корпорацію "Система" (Росія), при цьому не виключають і участь європейських мобільних операторів.

"Із усього великого списку (потенційних) претендентів самими реалістичними я вважаю SCM і "Альфа-груп", - зазначив Самусенко.

На його думку, європейським гравцям, безумовно, цікава експансія на телекомунікаційний ринок України, однак вони будуть брати участь лише у випадку зрозумілих і прозорих умов.

Серед європейських операторів зв'язку експерти найбільш реальним претендентом назвали німецький Deutsche Telekom, однак не виключили й участь інших операторів мобільного зв'язку.

Як повідомляло агентство, 12 жовтня Кабінет Міністрів затвердив стартову ціну продажу 92,8% "Укртелекому" 10,5 млрд. гривень.

"Укртелеком" є монополістом на ринку фіксованого телефонного зв'язку, обслуговуючи більш ніж 10 млн. абонентів, а крім того, надає послуги мобільного зв'язку третього покоління стандарту UMTS (3G) і широкосмугового доступу в Інтернет.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua