Google рахуватиме інфляцію по-своєму


Google рахуватиме інфляцію по-своєму

Google вирішив використовувати свою базу даних по онлайн-торгівлі для розрахунку власного індексу цін, пише The Financial Times.

Таким чином, одна з найбільших IT-корпорацій світу отримає інструмент для підготовки альтернативних даних про інфляцію.

Головний економіст Google Хел Варіан заявив, що зараз дані щодо становища в економіці можуть збиратися набагато швидше, ніж традиційними методами. Офіційний індекс споживчих цін в США й інших країнах розраховується із запізненням на декілька тижнів.

Зараз Google вже зібрав достатньо інформації для публікації індексу, проте поки не вирішив, чи варто оприлюднювати свої розрахунки. За словами Варіана, дані демонструють чітку тенденцію до дефляції, принаймні на ринку продажів у Мережі. В той же час офіційні результати показують, що в США споживчі ціни (без врахування палива і продовольства) зросли на 0,9% в серпні по відношенню до того ж місяця попереднього року.

Варіан особливо відзначив, що ціновий індекс Google все ж не може бути повноцінною заміною індексу споживчих цін, що вираховується Міністерством торгівлі США, оскільки набір товарів у них різний. Наприклад, житло становить близько 40% офіційного індексу цін, тоді як в Google - лише 18%.

В основному Google розраховує представити точніші дані щодо тих товарів, які інтенсивно продаються в Мережі. Зокрема, йдеться про теле- і відеокамери, годинники й іншу електронну і побутову техніку. В той же час корпорація не претендує на створення об'єктивної бази даних про торгівлю, наприклад, автозапчастинами та іншими товарами, що рідко продаються в Інтернеті, і послугами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua