Гідрометслужба: Отрута з Угорщини потрапить в Україну через тиждень


Гідрометслужба: Отрута з Угорщини потрапить в Україну через тиждень

Отруйні речовини, що потрапили у води річки Дунай унаслідок катастрофи на заводі в місті Айка (Угорщина), попадуть в українську акваторію Дунаю 19-20 жовтня, повідомляє Міністерство охорони природного середовища України в понеділок із посиланням на інформацію Гідрометеослужби.

За даними прес-служби Мінприроди, протягом 7-10 жовтня зміни поверхневого стану води не спостерігалося, а вміст забруднюючих речовин у воді не перевищує гранично допустимих концентрацій.

Державна екологічна інспекція з довкілля охорони північно-західного регіону Чорного моря на виконання доручення Мінприроди проводить щоденні спостереження за станом річки Дунай. Результати спостережень щодня надаються Мінприроди і МНС України, заявляє прес-служба.

Як відомо, 8 жовтня ц.р. керівництво Угорщини повідомило, що отруйні речовини почали рухатися у бік Дунаю, але не потрапили в цю річку. Але трохи раніше угорські джерела інформації повідомляли, що луги попали в рукав однієї з приток Дунаю.

Нагадаємо, що 11 жовтня ц.р. прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан попередив, що може впасти ще одна гребля на алюмінієвому заводі. Також керівництво країни повідомило, що готується евакуація 5 тис. угорців, в основному жителів міста Дешевера.

Як повідомлялося раніше, 4 жовтня в результаті пошкодження баку на глиноземному заводі в районі угорського міста Колонтарь рідкими токсичними відходами залило 7 населених пунктів.

В деяких з них глибина отруйної рідини досягає двох метрів. В результаті аварії чотири людини загинули, десятки отримали опіки.

В трьох районах країни оголошено надзвичайний стан. З місць, що знаходяться в районі лиха, рятувальники евакуювали жителів близько 7 тис. осіб.

Місто Колонтарь, на яке припав епіцентр катастрофи, більше не придатне для життя. Люди покидають свої будинки і не збираються в них повертатися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua