В Угорщині зберігається загроза повторного витоку токсичних відходів


В Угорщині зберігається загроза повторного витоку токсичних відходів

Через п'ять днів після аварії на глиноземному заводі в центральній Угорщині існує небезпека прориву греблі на сховищі рідких токсичних відходів. Про це передає dpa.

За словами прем'єр-міністра Угорщини, Віктора Орбана, будівельники вже розпочали будівництво нової загороджувальної споруди, оскільки існує вірогідність виникнення нової тріщини в резервуарі для токсичних відходів.

Не виключено, що сотні тисяч кубічних метрів червоного шламу можуть знову затопити околиці і потрапити в акваторії річок. Заплановано, що нова аварійна гребля буде п'ять метрів заввишки, до двадцяти метрів завширшки і 400 метрів в довжину.

Жителів довколишнього села Колонтар, всього близько 800 осіб вже евакуйовано, передає AFP. Евакуація, яка почалася рано вранці в суботу, як запевняє місцева влада, є лише запобіжним засобом. Жителів Колонтара розміщують в спортивних центрах і школах сусіднього міста Айки.

В п'ятницю, 8 жовтня, угорська влада заявила, що фахівцям удалося зупинити поширення отруйних відходів, і тим самим запобігти небезпеці забруднення Дунаю. Не дивлячись на це, багато хто висловлює побоювання, що спекотна і суха погода, яка встановилася в Угорщині, призведе до того, що рідкі відходи перетворяться на пил і токсичні і радіоактивні речовини потраплять в атмосферу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua