Apple та Motorola застрягли у суперечках


Apple та Motorola застрягли у суперечках

Найдорожча високотехнологічна компанія світу Apple може бути оштрафована на $625,5 млн. за порушення патентного законодавства. Присяжні федерального суду в Техасі визнали Apple винною в порушенні трьох патентів компанії Mirror Worlds. За порушення кожного з трьох патентів Mirror Worlds вимагає $208,5 млн. Для розгляду апеляції Apple остаточне рішення з цього позову відкладене до кінця листопада. У разі набуття чинності первинного вердикту, Apple виплатить четверту за розмірами компенсацію із патентного позову в історії США.

Компанія Mirror Worlds, заснована професором Єльського університету Девідом Гелернтером, подала позов проти Apple ще в 2008 р. Позивач стверджує, що продукти Apple - iPod, iPhone і Macintosh - порушують патенти Mirror Worlds на способи управління файлами на комп'ютері і їх демонстрації на моніторі. Зокрема, претензії Mirror Worlds стосуються технологій Spotlight, Time Machine і Cover Flow, які використовуються в операційних системах Mac OS.

Юристи, представляючи Apple, стверджують, що компанія порушила лише два патенти, і сума компенсації має бути зменшена. У Apple пропонують перерахувати і юридично обґрунтувати суму збитків, завданих порушенням патентів. Вимоги Mirror Worlds вони називають "потрійним зануренням", маючи на увазі вимогу компенсації, яка в три рази перевищує збитки.

Враховуючи позицію Apple, федеральний суддя Техаського окружного суду Леонард Девіс відклав остаточне рішення у справі про порушення патентів і дав Apple і Mirror Worlds час навести додаткові аргументи на свою користь до кінця листопада. Він додав, що після винесення остаточної ухвали жодні клопотання вже не розглядатимуться. Суд розгляне апеляцію Apple і, в разі її задоволення, з компанії буде знятий штраф за порушення двох патентів з трьох - і вона виплатить лише $208,5 млн.

Однак на цьому неприємності Apple не закінчилися. Вчора виробник телекомунікаційного устаткування і мобільних телефонів, компанія Motorola, подала відразу декілька позовів проти Apple за порушення 18 своїх патентів. Йдеться про патенти, що стосуються технологій зв'язку, розроблених задовго до появи вказаних продуктів, пов'язаних із стандартами GPRS і 802.11, конструкцією антен, безпровідною передачею електронної пошти, сенсорами близькості, управлінням додатками, LBS (послуги з прив'язкою до місцевості) і синхронізацією декількох пристроїв.

Компанія Motorola направила скаргу Комісію США з міжнародної торгівлі, вимагаючи накласти заборону на ввезення в США більшої частини пристроїв, які виготовляються компанією Apple, продаж вже ввезених товарів, а також припинити усіляку рекламу, маркетинг і дистрибуцію. Крім того, позивач вимагає виплати компенсації, розмір якої не називає.

Однак на початку жовтня сама Motorola піддалася судовому переслідуванню за порушення патентного законодавства. Корпорація Microsoft подала позов до компанії Motorola, звинувативши її в порушенні дев'яти патентів в смартфонах на базі операційної системи Android. Була направлена скарга в Комісію США з міжнародної торгівлі. Згадані патенти стосуються синхронізації електронної пошти, календаря і контактів, плаування зустрічей, а також методу повідомлення додатків про рівень сигналу і заряд батареї.

Софтверний гігант зажадав заборонити продажі смартфонів Motorola в США і має намір отримати компенсацію за використання своєї інтелектуальної власності. Суму компенсації Microsoft доки не називає. Оскільки жодні інші операційні системи, окрім Android, в документах Microsoft не згадуються, аналітики вирішили, що розгляд з Motorola - лише прояв конкурентної боротьби між Microsoft і Google (розробником Android) на ринку мобільних операційних систем для смартфонів. Раніше Motorola припинила співпрацю з корпорацією Біла Гейтса і Стіва Балмера, перемкнувшись на роботу з Google. Вважаючи Windows Mobile 6.5 слабкою операційною системою, Motorola віддала перевагу Android.

У відповідь на позов від Microsoft глава мобільного підрозділу компанії Motorola Санджай Джа заявив, що готовий розглянути можливість комерційної співпраці з Microsoft. Так, Motorola може налагодити випуск смартфонів, обладнаних новою операційною системою Windows Phone 7, якщо та виявиться гідною. Тепер Motorola стверджує, що може повернутися до партнера і що вважала за краще б врегулювати ситуацію без втручання суду. Можливо, такий підхід і працює. Адже Microsoft не судиться з іншим виробником Android-смартфонєв - компанією Samsung, яка вже вирішила випускати телефони не лише на базі операціонки від Google, але і на базі Windows Phone 7.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua