В Україні згорнуть бізнес мільйон підприємців на єдиному податку?


В Україні згорнуть бізнес мільйон підприємців на єдиному податку?

Глава Інституту підтримки регуляторної реформи в Україні Володимир Дорош прогнозує, що до кінця року в Україні згорнуть бізнес близько мільйона підприємців, що працюють на єдиному податку.

Як повідомляє “Німецька хвиля”, малі підприємці, які платять єдиний податок, відмовляються платити додаткові відрахування до Пенсійного фонду, які з липня зросли до 200 грн. До середини жовтня вони повинні сплатити державі ці додаткові пенсійні внески за цілий квартал, що складає майже тисячу гривень. Не кожен малий підприємець за нинішніх умов може це зробити, вважає Дорош.

За його словам, якщо такі податкові зміни, прийняті без обговорення з громадськістю, негайно не відмінити, це стане причиною припинення діяльності більше мільйона суб'єктів господарювання. Також підвищення сум обов'язкових платежів до Пенсійного фонду призведе до тінізації малого бізнесу в Україні, а це спричинить істотне скорочення робочих місць і зменшення надходжень до державного бюджету.

"Якщо кожен місяць мільйон підприємців повинні були платити по 200 грн. податку, то втрачається 200 млн. грн. Якщо помножити на п'ять місяців з того часу, як закон набув чинності, то через податкові органи держава недоотримає 1 млрд. 100 тис. А всього додаткова держава планувала зібрати до пенсійного фонду 1 млрд. грн..", - зазначив Дорош.

За його словами, підприємці, які працюють за єдиним податком, не зацікавлені у сплаті додаткових відрахувань до Пенсійного фонду, оскільки, вийшовши на пенсію, вони отримають за це лише 30 грн. надбавки до мінімальної пенсії.

Крім того, законодавці вимагають обов'язково платити додаткові внески і від пенсіонерів, які мають свій бізнес.

"Також люди, які за основним місцем роботи платять відрахування і є підприємцями, також змушені платити ще раз. Цікаво, невже потім нам подвійну пенсію платитимуть?", - цікавиться голова Інституту підтримки регуляторної реформи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua