Акції "Київгазу", що належали Києву, відійшли кіпрським офшорам


Акції "Київгазу", що належали Києву, відійшли кіпрським офшорам

Підприємство із газопостачання та газифікації ВАТ "Київгаз" оприлюднило новий склад акціонерів компанії в системі розкриття інформації Держкомісії із цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР).

За даними компанії, на 1 жовтня 2010 року, коли було проведено позачергові збори акціонерів "Київгазу", ЗАТ "Київенергохолдинг" належало 60%+1 акція "Київгазу", ТОВ "Техрілат" (Київ) - 5,461% акцій, кіпрським Fossa Group Limited і Energum KWG Limited - по 9,9426% акцій.

Територіальна община столиці в особі Київської міської державної адміністрації, якій раніше належало 28,455% акцій, і компанія ТОВ "ФК "Новий регіон", якому, за даними Генпрокуратури, був реалізований цей пакет акцій, в числі акціонерів "Киевгазу" не значаться.

В своєму повідомленні "Київгаз" також оприлюднив новий склад наглядової ради товариства. Членами ради переобрані ТОВ "Техрілат" як юридична особа і член правління "Київенергохолдинга" Володимир Коваль. Замість "Київенергохолдингу" як юрособи обраний Ігор Малишев, який представлятиме інтереси компанії у наглядовій раді.

Новими членами ради обрані Fossa Group і Energum KWG замість Сергія Никіташа і Анатолія Чуба (представник управління комунальної власності КМДА).

Як повідомлялося, на зборах 1 жовтня реєструвалися власники акцій товариства, що сумарно володіють 65,51% голосуючих акцій.

ДКЦПФР припинила на шість місяців внесення змін до реєстрів власників і до системи депозитарного обліку цінних паперів, випущених ВАТ "Київгаз". Призупинення обігу акцій з 6 серпня поточного року виконується згідно із розпорядженням Генеральної прокуратури України від 5 серпня 2010 року.

За позовом Генпрокуратури, поданим до Господарського суду Києва і Печерського районного суду Києва в кінці серпня-початку вересня 2010 року і оприлюдненим в Єдиному державному реєстрі судових рішень, Київ продав пакет акцій "Київгазу" (28,46%) компанії ТОВ "ФК "Новий регіон".

За станом на початок 2010 року, ЗАТ "Компанія Київенергохолдинг" належало 60%+1 акція "Київгазу", територіальній общині столиці в особі Київської міської державної адміністрації - 28,455% акцій.

Чистий прибуток "Київгазц" в 2009 році зменшився на 24,2% в порівнянні з 2008 роком - до 1,5 млн грн., тоді як чистий дохід зріс на 48,5% - до 816,172 млн грн.

"Київгаз" обслуговує розподільні газові мережі, розташовані на території столиці. Підприємство надає послуги із транспортування і постачання природного газу, а також із газифікації різних об'єктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua