0 800 307 555
0 800 307 555

Профспілки вимагають доплачувати за затримку зарплати


Профспілки вимагають доплачувати за затримку зарплати

Федерація профспілок України пропонує ввести компенсацію за затримку заробітної плати у розмірі мінімум подвійної облікової ставки Національного банку . Про це на брифінгу сказав заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк.

"Щодня затримки зарплати працівнику має бути сплачений", - відзначив він.

Крім того, ФПУ наполягає на тому, щоб в разі затримки зарплати працівник мав право узяти кредит в банку, а роботодавець був би зобов'язаний сплатити відсотки по ньому.

Федерація також вважає за доцільне, щоб в разі невиплати зарплати працівник мав право не виходити на роботу, а роботодавець був би зобов'язаний виплатити йому середню зарплату як за простій з вини роботодавця.

За словами заступника голови ФПУ, федерація веде реєстр роботодавців, які затримують зарплату.

При цьому Кондрюк не вважає вагомою версію Міністерства фінансів щодо того, що причина невиплати зарплат криється у фінансово-економічній кризі.

За словами Кондрюка, пропозиції ФПУ вже передані президенту Віктору Януковичу, Кабінету міністрів і Верховній раді, проте обговорення затягнулося нібито через небажання роботодавців приймати їх.

Заступник голови ФПУ також повідомив, що в січні-лютому 2011 року Україну відвідає місія Міжнародної організації праці для оцінки дотримання вітчизняними роботодавцями міжнародних зобов'язань.

Нагадаємо, що зараз облікова ставка НБУ становить 7,75% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua