Янукович підписав порядок придбання акцій "Нафтогазу України"


Янукович підписав порядок придбання акцій "Нафтогазу України"

Президент України Віктор Янукович підписав зміни до закону № 2553-vi "Про державний бюджет України на 2010 р." щодо порядку придбання акцій національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України", повідомляє прес-служба Президента України.

Згідно з документом, Кабінету міністрів України надається право здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в межах об'ємів, встановлених додатком № 2 до цього закону, в сумі 7 млрд 400 млн грн з подальшим придбанням в державну власність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії НАК "Нафтогаз України", відповідно збільшивши граничний обсяг державного боргу на 31 грудня 2010 р. до 315 млрд 715 млн 906,3 тис. грн.

Раніше, 23 вересня ц.р., Верховна Рада (ВР) України прийняла законопроект про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2010 р." щодо порядку придбання акцій НАК "Нафтогаз України". Законопроект був внесений до ВР народним депутатом від фракції Партії регіонів Олексієм Журавко.

Відзначимо, віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко 23 вересня ц.р. заявив, що дефіцит бюджету "Нафтогазу" в 2010 р. складе 7,4 млрд грн, в 2011 р. компанія вийде на прибуток.

Нагадаємо також, що 13 серпня ц.р. Кабінет міністрів України затвердив фінансовий план НАК "Нафтогаз України" як окремої юридичної особи на 2010 р. Уряд доручив Міністерству фінансів передбачити випуск ОВДП на суму 7,4 млрд грн з подальшим придбанням в державну власність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії "Нафтогазу".

У свою чергу прем'єр-міністр України Микола Азаров 14 червня ц.р. заявив, що фінансовий план НАК "Нафтогаз України" передбачає закінчення 2010 р. компанією з дефіцитом бюджету в 10 млрд грн. Прем'єр також відзначив, що дефіцит бюджету "Нафтогазу" станом на початок 2010 р. був близько 40 млрд грн, і пообіцяв, що уряд зробить все, щоб в 2011 р. компанія приносила прибуток.

НАК "Нафтогаз України" є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. "Нафтогаз" здійснює повний цикл операцій з розвідки і розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування і зберігання нафти і газу, постачання природного і зрідженого газом споживачам. Чистий прибуток НАК "Нафтогаз України" в 2009 р. скоротився відносно 2008 р. на 79,5% - до 287, 5 млн дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua