"Нафтогаз України" розрахувався з "Газпромом" за отриманий у вересні ц.р. газ


"Нафтогаз України" розрахувався з "Газпромом" за отриманий у вересні ц.р. газ

НАК "Нафтогаз України" розрахувалася з ВАТ "Газпром" за отриманий у вересні 2010 р. природний газ. Про це повідомив РБК-Україна міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

Точні цифри щодо об'ємів споживання і суми оплати НАК назве пізніше.

Відзначимо, 7 вересня ц.р. "Нафтогаз України" перерахував ВАТ "Газпром" близько 711 млн дол. за імпортований в серпні 2010 р. природний газ. За імпортований у липні 2010 р. природний газ НАК "Нафтогаз України" перерахувала ВАТ "Газпром" близько 780 млн дол.

За домовленістю, Україна повинна оплачувати спожитий газ не пізніше 7 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Ціна природного газу для компанії в III кварталі поточного року складає близько 248 дол. Відповідно до умов додаткової угоди до базового контракту, який було укладено між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" 21 квітня 2010 р., ціна природного газу визначається з урахуванням знижки у розмірі 100 дол. за 1 тис. куб. м. Згідно з угодою, ціна на газ для України у II кварталі 2010 р. складала 236 дол. за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки, без знижки ціна склала б 336 дол. за 1 тис. куб. м. Зменшена ціна розповсюджується на об'єми постачань в 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м в подальші роки.

Нагадаємо також, що 17 вересня ц.р., заступник глави правління "Газпрому" Валерій Голубєв заявив, що ціна на газ для України в 2011 р. буде приблизно аналогічна ціні в IV кварталі 2010 р. і складе близько 250 дол. за 1 тис. куб. м.

В той же час 25 серпня ц.р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Кабмін добиватиметься перегляду домовленостей з РФ про ціну на газ. "За цією кабальною угодою ціна на газ для України визначалася за формулою. Так, в першому кварталі 2010 р. ми отримували газ по 330 дол. за 1 тис. куб. м, і щоквартально ціна підвищувалася приблизно на 25 дол. за 1 тис. куб. м. Тобто в четвертому кварталі вона складатиме більше 390 дол. за 1 тис. куб. м. Ця формула продовжує діяти, це факт. Така ціна означала б катастрофу для економіки України, і лише "харківські угоди" дозволили зменшити ціну на газ на 100 дол. за 1 тис. куб. м і звести кінці з кінцями", - сказав він.

НАК "Нафтогаз України" є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. Чистий прибуток компанії в 2009 р. скоротився відносно 2008 р. на 79,5% - до 287,5 млн дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua