Голова МВФ визнав глобальну загрозу "валютних війн" між державами


Голова МВФ визнав глобальну загрозу "валютних війн" між державами

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан побоюється вступу світової економіки у фазу міжнародних "валютних воєн". Таку думку він висловив в інтерв'ю британським діловим ЗМІ, передає РБК.

"Очевидно, що у світі починає поширюватися думка про те, що валюти можна використовувати як політичну зброю. Якщо ця ідея буде втілена в життя, вона створить дуже серйозну загрозу економічному відновленню", - повідомив Стросс-Кан.

На його думку, за останні тижні кілька великих економік зробили кроки, націлені на заборону спекулятивного зростання своїх валют. Японія вперше за 6 років здійснила валютну інтервенцію, продавши минулого місяця близько 25 млрд дол. Бразилія днями погрожувала послідувати прикладу Японії, а також збільшила в два рази податок на покупки місцевих облігацій нерезидентами, аби стримати надходження іноземної валюти.

"Ми бачимо повідомлення про те, що у ряді країн, що розвиваються, чиї економіки стикаються з масивним припливом капіталу, заговорили про те, що, можливо, настав відповідний момент, аби використовувати національні валюти в цілях отримання певних переваг, зокрема поліпшення торговельного балансу. Не думаю, що це правильне рішення", - зазначив глава МВФ.

Нагадаємо, 29 вересня ц.р. Стросс-Кан заявляв, що він не бачить загрози глобальної "валютної війни", пов'язаної з штучним ослабленням національних валют, що практикується деякими країнами. Однак він визнав, що проблема навмисного зниження валютних курсів існує і повідомив, що цю тему обов'язково потрібно обговорити на листопадовій зустрічі G20 в Сеулі і самітах МВФ і Світового банку.

Зазначимо, що вчора, 5 жовтня на саміті Євросоюзу і провідних країн Азії прем'єр-міністр Люксембурга Жан-Клод Юнкер, комісар ЄС з кредитно-грошової політики Оллі Рен і глава Європейського Центробанку Жан-Клод Тріше від імені всіх держав, що використовують євро як національну валюту, закликав Китай не стримувати зростання юаня.

На думку високих європейських чиновників, слабкість юаня перешкоджає відновленню світової економіки, будучи однією з причин дефіциту торговельного балансу США і деяких європейських країн.

З цього ж приводу до керівництва Китаю зверталися і високі чиновники США. На думку американських політиків, Пекін недооцінює юань на 25-40%, що завдає істотного удару по американському ринку праці і експорту країни. У свою чергу уряд КНР вважає упевнене зростання юаня згубним для економіки Піднебесної.

Нагадаємо, 19 червня ц.р. Народний банк Китаю оголосив про повернення до реформи курсової політики, припиненої в середині 2008 р. на тлі світової фінансової кризи. ЦБ Китаю заявив, що зробить обмінний курс національної валюти гнучкішим, що могло означати поступову ревальвацію юаня, чого довгий час вимагав від Пекіна Вашингтон. Проте з того часу національна валюта Китаю виросла лише на 0,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua