Партіям дозволили не звітувати про джерела доходів


Партіям дозволили не звітувати про джерела доходів

Верховна Рада відмовилась визначити умовою для участі партій в місцевих і парламентських виборах надання партіями на своїх сайтах інформації про надходження і витрачання коштів.

За відповідний проект закону №5501 "Про внесення змін до деяких законів (відносно забезпечення прозорості ухвалення рішень і фінансової звітності партіями)" у першому читанні проголосувало 10 депутатів за мінімально необхідних 226.

Законопроектом пропонувалося зобов'язати партії не пізніше ніж через 2 місяці після своєї реєстрації зареєструвати свій сайт, на якому обов'язково розміщувати інформацію про статут, програму, персональний склад керівних органів і про громадян, які фінансують партії, а також їх декларації про доходи.

Крім цього, законопроектом пропонувалося внести зміни до закону "Про вибори народних депутатів " і встановити, що обов'язковою умовою участі партії у виборах є наявність сайту партії, який пройшов державну реєстрацію і містить інформацію в хронологічному порядку про надходження і витрачання коштів даної партії не менше ніж за останніх півроку з дня подачі заяви для реєстрації кандидата в депутати від цієї партії.

При цьому на сайті, згідно із законопроектом, партії зобов'язалися надавати інформацію про джерела надходжень фінансових ресурсів партії.

Таку саму обов'язкову умову пропонувалося ввести для участі партій і їх місцевих організацій на рівні місцевих виборів.

В записці пояснення законопроекту наголошувалося, що проект направлений на забезпечення прозорості фінансової діяльності партій і на ефективний контроль при створенні партії і висуненні партійних представників в органи влади.

Нагадаємо, 11 вересня стартувала кампанія із місцевих виборів.

Вибори пройдуть 31 жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua