МВФ відзначає збільшення ризиків у банківському середовищі, необхідність рекапіталізації деяких банків


МВФ відзначає збільшення ризиків у банківському середовищі, необхідність рекапіталізації деяких банків

Ризики в банківській сфері збільшилися в останні шість місяців і уряди мають бути готові до рекапіталізації або реструктуризації деяких фінансових інститутів на тлі "неминучого тиску в плані фінансування", вважають експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ), повідомляє агентство Bloomberg.

Згідно з прогнозом МВФ, загальний обсяг списань світових банків з 2007 року складе $2,2 трлн, при цьому три чверті списань вже були реалізовані на середину 2010 року. У квітні фонд прогнозував загальний обсяг списань в $2,3 трлн.

Незважаючи на поліпшення прогнозу, МВФ відзначає, що довіра у фінансовій галузі повністю не відновилася після боргової кризи в єврозоні, що підкреслив значну схильність банків до ризиків, пов'язаних з суверенними облігаціями.

"Питання залучення фінансування, можливо, є основною проблемою, з якою в даний час стикаються банки у всіх регіонах, - відзначає директор департаменту МВФ з монетарної політики і ринків капіталу Жозе Віньялс. - Та найбільш серйозною є така проблема в Європі".

Банкам належить рефінансувати боргові зобов'язання понад $4 трлн в наступні два роки, у зв'язку з чим пріоритетом є підтримка найбільш слабких фінансових інститутів, необхідна, щоб допомогти фінансовим ринкам повернутися до норми, йдеться в повідомленні МВФ.

"Переконливі дії" європейських регуляторів у відповідь на боргову кризу в регіоні, спровоковану ситуацією в Греції, а також публікація результатів стрес-тестів банків дозволили полегшити завдання залучення фінансування урядами і банками, відзначають експерти фонду.

Проте МВФ чекає, що ризики для суверенних боргових зобов'язань залишаються високими, бо інвестори, як і раніше, фокусуються на високому борговому навантаженні урядів, що докладають зусиль для скорочення бюджетних дефіцитів.

"Значна невизначеність зберігається в глобальній фінансовій системі, яка залишається "ахіллесовою п'ятою" відновлення світової економіки, - відзначають в МВФ. - З врахуванням цього надання державної допомоги банкам, що відзначалося останніми роками, має бути продовжене".

Плани згортання "нетрадиційної" монетарної і фінансової політики, можливо, необхідно відкласти, доки ситуація не покращиться, і здійснення exit strategy має бути "серйозно обдумана", йдеться в повідомленні фонду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua