Нацбанк ввів обмеження на діяльність комбанків


Нацбанк ввів обмеження на діяльність комбанків

Національний банк України (НБУ) встановив низку обмежень, які можуть бути введені на діяльність комбанку, що отримав стабілізаційний кредит, згідно з Технічним порядком проведення операцій з надання НБУ стабілізаційних кредитів комбанкам, затверджених постановою Нацбанку від 30 вересня, повідомляє Прайм-ТАСС із посиланням на прес-службу НБУ.

Зокрема, в банку, який отримав стабкредит, може бути призначений куратор НБУ. Для банку-позичальника може бути обмежений обсяг здійснення активних операцій, заборона на надання нових кредитів, у тому числі на міжбанківському ринку (окрім кредитів овернайт).

НБУ може також ввести для кредитно-фінансової установи, яка отримала стабкредит, заборону на придбання цінних паперів або здійснення прямих інвестицій. Регулятор на термін користування стабкредитом може зупинити активні операції з інсайдерами банку.

Серед санкцій також числиться заборона на викуп акцій власної емісії і погашення своїх цінних паперів, заборона на підписання нових депозитних договорів, які передбачають авансову виплату відсотків. Відповідні обмеження мають бути вказані в укладеному між Нацбанком і комбанком кредитному договорі.

Як повідомлялося раніше, положенням про надання Нацбанком стабілізаційних кредитів, яке було затверджено в липні, передбачено, що загальний термін користування стабкредитом не може перевищувати 360 днів, а в разі реальної загрози стабільності роботи банку - 450 днів. Розмір відсоткової ставки по стабкредитах визначається на рівні облікової ставки НБУ плюс 2 відсоткові пункти, ставка є плаваючою. Забезпеченням під стабкредит можуть виступати: державні облігації всіх випусків; боргові цінні папери, емітовані НБУ; облігації, випущені під держгарантії; гарантії уряду і кошти в іноземній валюті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua