Точка зору: Європейці бояться інвестувати в Україну


Точка зору: Європейці бояться інвестувати в Україну

Керівник Центру вивчення світових енергетичних ринків Інституту енергетичних досліджень РАН, доцент кафедри міжнародного нафтового газового бізнесу факультету економіки і управління РДУ нафти і газу імені І. М. Губкіна Тетяна Мітрова сумнівається в зацікавленості європейських газових компаній в модернізації української газотранспортної системи. Про це вона розповіла під час "круглого" столу Центру соціально-політичних комунікацій: "Хто вирішить проблеми газової галузі України?".

"Реально про залучення європейської сторони ми можемо говорити лише про європейські компанії. В європейських компаній практичного комерційного інтересу відносно інвестування в українську ГТС немає", - сказала Т.Мітрова.

Вона зазначила, що в ході різних консультацій з представниками європейських газових компаній, останні пояснили своє небажання укладання довгострокових контрактів з Росією на газ.

"Аргумент у них такий: ми вже заплатили за цей газ, і чому ми повинні ще раз в щось інвестувати, як ми це пояснимо акціонерам", - додала експерт.

Також Т.Мітрова зазначила, що представники європейських газових компаній не бачать зацікавленості в тому, аби інвестувати в те, що вже побудовано, а саме ГТС України. Окрім цього, вона підкреслила, що європейці, попрацювавши близько 20 років на пострадянському просторі, бояться вкладати гроші. Тому, вона вважає, що пропозиція "Газпрому" із реконструкції української ГТС найбільш логічною і реалістичною для самої України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua