Росія і Китай продовжать нарощувати золоті запаси


Росія і Китай продовжать нарощувати золоті запаси

Центробанки Росії і Китаю, ймовірно, продовжать нарощувати золоті запаси, щоб збалансувати свої міжнародні резерви. Таку думку висловив один з керівників Всесвітньої ради по золоту (WGC) Джордж Міллінг-Стенлі.

"Інтерес Центробанків до золота різко виріс після початку світової фінансової кризи. Одночасно зі збільшенням доларових активів азіатські Центробанки продовжать нарощувати золоті запаси. Вони використовують свої доходи в доларах для покупки золота", - підкреслив він.

На думку Д.Міллінг-Стенлі, у вересні Китай, що має найбільші у світі валютні резерви, тримав 1,5% своїх запасів саме в золоті, а в Росії цей показник становив у минулому місяці 5,7%.

Коментуючи недавнє зростання світових цін на золото вище за позначку 1300 дол./унція, представник WGC зазначив, що побоювання щодо "бульбашки" на ринку золота безпідставні, оскільки ціни зростають поступово і помірними темпами з початку 2001 р.

При цьому експерт вважає мінімально можливим рівнем цін відмітку 1 тис. дол./унція, адже такою є собівартість видобутку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua