Fitch підтвердило рейтинг Вірменії "ВВ-", прогноз - стабільний


Fitch підтвердило рейтинг Вірменії "ВВ-", прогноз - стабільний

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) по зобов'язаннях в національній і іноземній валютах Вірменії на рівні "ВВ-".

Як повідомляється в прес-релізі агентства, прогноз - "стабільний".

Крім того, Fitch підтвердило короткостроковий РДЕ в національній валюті на рівні "В" і стеля суверенного рейтингу на рівні "ВВ".

"Економіка Вірменії відновлюється після того, як вона зафіксувала одне з сильних знижень в світі в 2009 році. Реальний ВВП став позитивним, а тиск на валютні резерви і обмінні курси ослаб", - вважає директор суверенної групи Fitch Девід Хеслам.

"Розширення програми Міжнародного валютного фонду підкріплює упевненість в збереженні політичної дисципліни і офіційне міжнародне фінансування допомагає полегшити необхідне економічне коректування", - додав він.

"Проте у Вірменії є великий значний дефіцит як рахунку поточних операцій, так і бюджету", - наголошується в повідомленні.

Реальний ВВП країни в 2009 році впав на 14,2%. Офіційні оцінки зростання економіки в першому півріччі 2010 року становлять 6%, і Fitch прогнозує підвищення ВВП в цілому за підсумками цього року на 5%.

Дефіцит бюджету Вірменії збільшився до 7,7% ВВП в 2009 році в порівнянні з 0,7% в 2008 році. Сильний економічний фон і хороша виручка з початку цього року підсилюють упевненість в тому, що уряд скоротить даний показник до 4,9% ВВП в 2010 році, повідомляється в прес-релізі рейтингового агентства.

Fitch чекає зростання відношення валового держборгу Вірменії до ВВП з докризового рівня в 14,9% в кінці 2008 року до пікового значення в 43% в 2012 році, а потім його поступового зниження. При цьому підвищення величини відношення держборгу до ВВП істотно не відхилятиметься від середнього рівня в 40%, визначеного агентством для рейтингів категорії "ВВ".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua