Столиці загрожує тепловий удар


Столиці загрожує тепловий удар

Вчора в Києві почався опалювальний сезон . Як повідомив заступник голови Київської міської держадміністрації Олександр Мазурчак, першими до теплозабезпечення будуть підключені освітні і лікувальні установи, а з 11 по 15 жовтня тепло почне подаватися в житлові будинки. Тим часом енергетики не відкидають зростання тарифів на теплопостачання у зв'язку з тим, що Міністерство палива і енергетики затвердило нову методику розрахунку втрат теплової енергії, що поставляється населенню.

Опалювальний сезон в столиці почався вчора відповідно до розпорядження голови Київської міської держадміністрації (КМДА) Леоніда Черновецького, підписаного в кінці минулого тижня. Як повідомив вчора заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, спочатку тепло подаватиметься до освітніх, дошкільних і лікувальних установ столиці, а з 11 по 15 жовтня до теплопостачання підключать житлові будинки. Мазурчак відзначив, що готовність Києва до опалювального сезону становить 99%. "Ми не говоримо про стовідсоткову готовність. Якщо якийсь будинок повністю готовий, але залишилася одна іржава труба, краще дати час на її ремонт, ніж швидко відзвітувати і чекати аварії", - пояснив чиновник.

Мазурчак також повідомив, що доручив головному управлінню палива і енергетики КМДА проаналізувати наказ Міністерства палива і енергетики №288 від 15 липня, згідно з яким вводиться нова методика розрахунку вартості тепла. Вона не враховує схему розрахунку втрат теплової енергії, що поставляється населенню, що раніше застосовувалася, виходячи з різниці температури теплоносія в мережі і температури повітря.

"Тепло для населення виробляється з вітчизняного газу за ціною 1309,2 грн. за кубометр. А за новою методикою, рахуючи втрати тепла, ми будемо змушені враховувати лише дорожчий газ, який поставляється для підприємств за ціною 2187,2 грн. за кубометр", - заявив заступник фінансового директора акціонерної компанії "Київенерго" Ігор Матюх.

За його оцінкою, використання нової методики розрахунку призведе до зростання витрат "Київенерго" на вироблення тепла на 450-540 млн грн. на рік. Як повідомив Матюх, компанія запропонувала Мінпаливенерго скасувати наказ №288.

За його словами, якщо вони не увінчаються успіхом і "Київенерго" не отримає компенсації додаткових витрат з міського або державного бюджету, в Києві можуть зрости тарифи на теплову енергію для населення. Зараз показник технологічних втрат тепла в київських мережах становить в середньому 17,1-17,6%. За розрахунками "Київенерго", щоб компенсувати збільшені витрати, буде потрібно зростання тарифів приблизно на 15%.

Варто зазначити, що бюджет столиці ледве покриває різницю між економічно обґрунтованими і чиними тарифами на теплову енергію. Зокрема, в травні борг "Київенерго" перед компанією "Газ України" за спожитий в 2009-2010 роках газ складав 2,13 млрд грн. Для його погашення Кабмін вирішив КМДА залучити 2 млрд грн кредитних коштів . А торік, щоб погасити таку ж заборгованість за 2008-2009 роки, місто було змушене заставити декілька будівель, що належать територіальній громаді.

Як повідомив вчора голова комісії Київради з питань житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Семен Борисенко (БЮТ), якщо наказ #288 не буде скасований, КМДА може підвищити тарифи і без спеціального рішення Київради. "Хоча це питання можуть винести на розгляд сесії з політичних міркувань", - додав депутат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua